Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Bilimleri Enstitüsü

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Bilimleri Enstitüsü konusu Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Bilimleri Enstitüsü

KURULUŞ

Sosyal Bilimler Enstitüsü, 1994-1995 Eğitim- Öğretim yılında faaliyete başlamış olup, Rektörlük binasının birinci katında hizmet vermektedir.

Enstitüde Arkeoloji, Eğitim Bilimleri, İlköğretim, İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Sosyoloji, Tarih, Turizm, Türk Dili ve Edebiyatı ile Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi olmak üzere toplam 12 Anabilim Dalında Lisansüstü Eğitim –Öğretim devam etmektedir.

Doktora programı İktisat, İşletme, Eğitim Bilimleri, Arkeoloji, Sosyoloji ve Turizm anabilim dallarında yürütülmektedir.

Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Ana Bilim Dalı'nda Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih Öğretmenliğinde tezsiz yüksek lisans programı bulunmaktadır.

İktisat, İşletme, Maliye ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalları Nazilli'de, Turizm Anabilim Dalı Kuşadası’nda diğer anabilim dalları Merkez Yerleşkede bulunmaktadır.

ENSTİTÜ MÜDÜRÜ

DOÇ.DR. ÜMİT TATLICAN

ENSTİTÜ MÜDÜR YARDIMCISI

DOÇ.DR. HACER HARLAK

ENSTİTÜ MÜDÜR YARDIMCISI

YRD.DOÇ.DR. ECE AKSU ARMAĞAN

Adnan Menderes Üniversitesi - Sosyal Bilimler Enstitüsü

2. avatar

Eline sağlık paylaşım için sağol

Bu Sayfayı Paylaş