Adnan Menderes Üniversitesi Aydın Meslek Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Adnan Menderes Üniversitesi Aydın Meslek Yüksekokulu konusu Adnan Menderes Üniversitesi Aydın Meslek Yüksekokulu

Genel Bilgiler

Kuruluş :

Yüksekokulumuz 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Yükseköğretim Kurulu'nun 13.01.2000 tarih ve sayılı kararı ile uygun görülerek kurulmuştur.

İlk Binamız... İlk Öğrencilerimiz...

Aydın Meslek Yüksekokulu, merkez kampus içerisinde, eski yurt binasının yeniden düzenlenmesi ve yanına ek bina yapılmasıyla 2000-2001 eğitim-öğretim yılında "Bilgisayar Programcılığı", "Makine-Resim Konstrüksiyon" ve "Mobilya ve Dekorasyon", programlarındaki 91 öğrenci, 6 akademik personel ve 5 idari personel ile eğitim-öğretime başlamıştır.

İlk Mezunlarımız...

Bugün üç bölüm, 15 programda eğitim-öğretim sürdürülmekte olup, öğrenci sayımız 2200’e ulaşmıştır. Bölümlerimiz;

İktisadi ve İdari Programlar Bölümü
    • Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı
    • İşletme Programı
    • Muhasebe Programı
    • Pazarlama Programı

Sağlık Programları Bölümü
    • Çocuk Gelişimi Programı

Teknik Programlar Bölümü
    • Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programı
    • Elektrik Programı
    • Endüstriyel Elektronik Programı
    • İnşaat Programı
    • Makine Programı
    • Makine-Resim Konstrüksiyon Programı
    • Matbaa Programı
    • Mobilya ve Dekorasyon Programı
    • Otomotiv Programı
    • Tekstil Programı

Yerleşim :

Okulumuz 2003-2004 eğitim-öğretim yılından itibaren üç katlı 7000 m2 kapalı alana sahip yeni binamızda hizmet vermektedir. Öğrencilerimizin meslekleriyle ilgili çalışmalar yapabilecekleri, her çeşit donanımın bulunduğu, 3 adet bilgisayar laboratuarı(102 bilgisayar), 1 adet CAD-CAM laboratuarı(22 bilgisayar), bir makine resim konstrüksiyon salonu, bir adet bilgisayar donanım atölyesi, iki adet teknoloji ve teknik resim salonu, bir adet inşaat yapı laboratuarı, bir adet elektrik laboratuarı, bir adet tekstil atölyesi, bir adet elektronik laboratuarı(16 bilgisayar), bir adet mobilya dekorasyon atölyesi, bir adet makine atölyesi, bir adet otomotiv laboratuarı,bir adet matbaa laboratuarı (21 bilgisayar), bir adet internet kafe(21 bilgisayar), bir adet aktivite odası, modern cihazlarla donatılmış dört adet anfi, 14 sınıf ve idari birimlerden oluşmaktadır. Mobilya dekorasyon atölyesi ve tekstil atölyesi üniversitemizin her çeşit ihtiyacını karşılayabilecek düzeydedir.

Okulumuzda öğrencilerimizin sportif faaliyetleri için, bir futbol sahası, bir tenis kortu ve iki adet basketbol-voleybol sahası mevcut olup, soyunma odaları ve sürekli sıcak su bulunan duşlar öğrencilerin kullanımına sunulmakta ve 200 kişi kapasiteli kapalı bir kantinde bulunmaktadır.

Barınma Olanakları:
    Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerimizin faydalanabileceği, Merkez kampüsümüzde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumunca işletilen 444 kız ve 316 erkek olmak üzere 760 kapasiteli öğrenci yurdu, Koçarlı ilçesinde yer alan 250 kız, 250 erkek olmak üzere 500 kapasiteli öğrenci yurdu, Nazilli ilçesinde yer alan 190 kız ve 190 erkek olmak üzere toplam 380 kapasiteli öğrenci yurdu, Yenipazar ilçesinde 120 kapasiteli öğrenci yurdu, Kuşadası ilçesinde 75 kız ve 75 erkek olmak üzere toplam 150 kapasiteli öğrenci yurdu bulunmaktadır. Bunların yanında ilimizde hizmet veren özel öğrenci yurtları da yer almaktadır.

Yurtkur Telefon Numaraları :
    Aydın Merkez :0 256 213 00 18
    Koçarlı :0 256 767 46 30
    Nazilli :0 256 315 57 90
    Yenipazar :0 256 361 47 74
    Kuşadası :0 256 612 40 66

Beslenme Hizmetleri:

KantinYüksekokulumuz sınırları içinde müstakil olarak faaliyet gösteren öğrenci kantininde öğrencilerimiz boş zamanları geçirebilmekte, zengin çeşitleriyle yiyecek içecek hizmeti alabilmektedirler.Ayrıca üniversitemiz merkez kampus alanı içerisinde yer alan Merkezi Kafeteryada öğle yemeği çıkarılmakta, öğrencilerimiz küçük katkı payları ödeyerek bu hizmetten de faydalanabilmektedirler.

Adres :Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüsü Aytepe Mevkii 09100 Aydın
    Santral : 0 256 214 66 89 – 214 66 90-214 66 91 Dahili:2180

Sağlık Hizmetleri:

Aydın Meslek Yüksekokulumuz personeli ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişiler ve yasaların belirlediği koşulları taşıyan öğrencilerimiz sağlık sorunları için hizmet veren, yeterli teknik donanım ve personeli bulunan Mediko-Sosyal Merkezimizden yararlanabilmektedirler.

Sağlık güvencesi olmayan öğrencilerimiz Meslek Yüksekokulumuz Öğrenci İşlerinden temin edecekleri “Öğrenci Sağlık ve Tedavi Yardımı Beyannamesi” ni doldurarak teslim ettikten sonra kendilerine sağlık karnesi çıkartılır ve sağlık hizmetlerinden yararlanmaları sağlanır.

Adres [​IMG]eşrutiyet Mahallesi Atatürk Bulvarı Dicle Caddesi No: 11 /A Aydın
    Telefon Numarası :0 256 212 03 79

Kütüphane:

Meslek Yüksekokulumuz üniversitemizin merkez kampüsü içinde yer aldığından öğrencilerimiz burada bulunan Merkezi Kütüphane’den kolaylıkla faydalanabilmektedir.Merkezi Kütüphane’den eğitim öğretim ve araştırma faaliyetleri doğrultusunda gerekli her türlü bilgi ve belge sağlanabilir, ulusal ve uluslar arası bilgi merkezleri ile işbirliği çerçevesinde kaynak paylaşımından yararlanılabilir. Öğrencilerimize ödünç verme hizmeti ile danışma niteliğinde olmayan basılı kaynaklardan kütüphane dışında da yararlanma olanağı sağlanmaktadır.

Telefon Numarası :0 256 214 73 10
    Santral : 0 256 214 66 89 – 214 66 90-214 66 91 Dahili:2000
    Sosyal Yardımlar ve Burs Olanakları:

Meslek yüksekokulumuzda öğrenim gören öğrencilerimizin Kredi ve Yurtlar Kurumu, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Teşvik Fonu Başkanlığı, Türk Eğitim Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığınca kredi ve burs olanaklarında yararlanabilmeleri için ilgili kurumlara başvurmaları gerekmektedir. Adnan Menderes Üniversitesi Öğrencilerine Yardım Derneği tarafından ihtiyacı olan öğrencilere öğrenimlerini sürdürmeleri için maddi destek sağlanabilmesi, ihtiyacı olan öğrencilerimize merkez yemekhanemizden yemek yardımı yapılabilmesi için öğrencilerimizin Meslek Yüksekokulumuz Öğrenci İşlerine başvurmaları gerekmektedir.

Telefon Numarası :0 256 214 50 78 Dahili .2258

ADÜ-GENÇ:

Üniversitemizde, öğrencilerimizin yaşayabileceği olası sorunları daha kolay aşabilmeleri için kurulmuş bir merkez olan; Gençlik Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ADÜ-GENÇ) bir taraftan öğrencilerimizin yaşadığı sorunların giderilmesinde diğer taraftan da kendilerini daha rahat, mutlu ve huzurlu hissedebilmelerine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra geleceğe hazırlanmada derslerin yanı sıra ADU-GENÇ öğrencilerimize yönelik çeşitli programlarda düzenlemektedir.

Psikolojik-Eğitsel Hizmetler Birimi: Gençlerin psikolojik ya da akademik sorunlarının çözümüne yönelik bireysel ve grup terapileri şeklinde hizmetler sunar. Ayrıca kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak ve onları hayata hazırlayacak konularda seminer, panel v.b. çalışmaları düzenler.

Araştırma - Planlama Birimi: Gençlerin çeşitli beklenti ve sorunlarının belirlenmesine yönelik bilimsel araştırmalar yapar.

Sosyal-Kültürel Hizmetler Birimi: Öğrenci topluluklarının kuruluşunu etkinliklerini destekler. Sosyal-kültürel ve sportif etkinliklerin düzenlenmesi ve uygulanması sırasında öğrenci katılımını artırmayı hedefler.

Telefon Numarası :0 256 214 33 04
    Santral : 0 256 214 66 89 – 214 66 90-214 66 91 Dahili:2302

2. Google

Google Özel Üye

paylaşım için teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş