Adana - Seyhan - Beşocak Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 12 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Adana - Seyhan - Beşocak Lisesi konusu Seyhan Beşocak Lisesi Tarihi- Seyhan Beşocak Lisesi Tanıtımı

Beşocak Lisesi Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Beşocak Lisesi öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Beşocak Lisesi resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Beşocak Lisesi SBS taban puanları, Beşocak Lisesi öğrencilerinin ÖSS sınav başarıları, futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Beşocak Lisesi öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Okulun Tarihçesi :

1968-1969 Eğitim Öğretim Yılında Adana 5 Ocak Orta Okulu olarak eğitime başlamış. 1994-1995 Eğitim Öğretim yılında da Seyhan 5 Ocak Lisesi olarak açılmış. Halen de Lise eğitimine devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

ÖĞRENCİLERİMİZİN ;
    1.İlgi alanlarına göre eğitim almalarını,
    2.Çevresine yararlı olabileceği davranışlarını kazanmalarını,
    3.Çağdaş bireyler olabilmelerini,
    4.Bireysel özellikleri güçlendirirken,
    5.Grup dinamiklerine yatkın bireyler olmalarını
    SAĞLAMAKTIR.

VİZYONUMUZ
    OKULUMUZU
    1.Bilimsel ve teknolojik yeniliklere açık
    2.Ülke ve çevre ihtiyaçlarına uygun eğitim verebilen
    3.Sürekli yenilenen
    4.Öğrencilerimize maddi ve manevi açıdan hizmet
    götürebileceğimiz Şekilde donatmak ve öğretime
    HAZIRLATMAKTIR.

Bağlı olduğu kurum:Milli Eğitim BakanlığıBulunduğu Yer:ADANA / SEYHANAdı:BEŞOCAK LİSESİAdresi:Yeşilyuva Mah. 39 SokakTelefon Numarası:3224366825Faks Numarası:3224364082E-mail Adresi:Web Adresi:

Bu Sayfayı Paylaş