Adana - Ceyhan - Doruk Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 14 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Adana - Ceyhan - Doruk Lisesi konusu Ceyhan Doruk Lisesi Tanıtımı - Doruk Lisesi

Doruk Kasabası, Adana ili Ceyhan ilçesine 22 kilometre mesafededir.Ceyhan ilçesinin en
    büyük kasabasıdır.Kasabamızda Doruk Girne İlköğretim Okulu ve Doruk Merkez İlköğretim
    okulu olmak üzere iki ilk öğretim okulu mevcuttur.Doruk'ta mevcut ilkokul mevcut iken
    1969/1970 eğitim öğretim yılında Ortaokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği kurularak aynı
    yıl yani 1969/1970 eğitim yılında ortaokulda eğitime başlanmıştır.
    1979/1980 eğitim öğretim yılında Ortaokul Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin büyük çaba-
    ları ve çevre köylerin de katkılarıyla lise açılmıştır.Kasabamızın adından dolayı okulumuza
    DORUK LİSESİ ismi verilmiştir.Kesintisiz sekiz yıllık eğitim yasası çıkıncaya kadar da
    lise ve ortaokul beraber aynı çatı altında olmuşlardır.
    Şu an okulumuzun eğitim gördüğü binanın ilk katı 1977/1978 eğitim yılında,2.kat ise 1985/
    1986 yılında hizmete açılmıştır.Okulumuzun iki binasında:
    - Yedi tane eğitim görülen sınıf.
    - Bilgisayar laboratuvarı sınıfı.
    -Bilgi Teknoloji Sınıfı
    -Fizik -Kimya- Biyoloji Laboratuvarı.
    - Öğretmenler odası.
    -Müdür Yardımcısı odası.
    -Müdür Odası.
    - Arşiv.
    -Zemin katta konferans salonu ve kütüphane olarak kullanılan çok amaçlı salon.
    Okulumuzda şu an 11 bilgisayardan oluşan bilgisayar laboratuvarı mevcuttur.Masa ve
    koltukları da gönderilmiş olan bu oda okulumuz için bir kazançtır. 2005/2006 eğitim öğretim
    yılından itibaren her sınıfa 2'şer saatlik bilgisayar dersi konulacaktır.Bilgisayarlarımıza bağlı
    püskürtmeli,lazer ve nokta vuruşlu 3 tane yazıcımız mevcuttur.
    Fizik -kimya -biyoloji laboratuarlarımız zengin malzeme kaynağıyla yeterlidir.Bu zengin-
    liğe 55 ekran televizyon ,DVD player ve tepegözde eklenmiştir.
    2005/2006 Eğitim Öğretim Yılı 2.döneminde Türkiye Tekstil İşverenleri Sendikası okulu-
    muza Bilgi teknoloji Sınıfı kurmuştur.Bilgi teknoloji sınıfında 21 tane bilgisayar mevcuttur.
    Yine bu yıl Milli Eğitim Bakanlığından 3 adet plazma bilgisayar gönderilmiş olup toplam bil-
    gisayar 36'ya ulaşmıştır.
    Okul zemin katı kütüphane ve konferans salonu olarak kullanılmaktadır.35 adet konferans
    tipi koltuk ,70'e yakın verzalit sandalyeyle toplantılar için hazır durumdadır.Yeni ahşap kitap-
    lıklarımıza yerleştirilen kitaplarımız salonumuza güzellik katmaktadır.Zengin sayılabilecek
    kütüphanemiz kitaplığı öğrencilerimizin hizmetindedir.
    Sınıflarımız 2004/2005 eğitim yılı sonunda öğrencilerimiz tarafından boyanmıştır.Sınıfları-
    mız sobayla ısıtılmaktadır.Okulumuz tapu kayıtlarında yaklaşık 7,5 dönüm karardır;ancak iha-
    ta duvarıyla çevrili alan yaklaşık 20 dönümdür.Okul WC'leri bahçe içerisindidir.Mevcut ihti-
    yacı karşılamaktadır.
    Binamız 2002 yılında bakım ve onarımdan geçmiştir. Yapılan bakım ve onarımda pencere-
    ler PVC yapılmış;kapılar degiştirilmiştir.Yapılan onarımda okulun dış cephesi ve sınıflar da
    boyanmıştır.
    2006 yılı yaz aylarında okulumuzun ek binası ve tuvaletleri bakım ve onarımdan geçmiştir.
    Okulumuzda 2006/2007 eğitim yılı itibariyle 130 öğrenci mevcuttur.

Okulumuzda ana bina yanında dört sınıflı ek binası mevcuttur.Bu bina Doruk Girne İÖO
    tarafından kullanılmaktadır.Bu okul 2005/2006 eğitim yılından itibaren çift dönem eğitim
    yapacağından ek binayı lise olarak biz kullanacağız;fakat ek binamızın ciddi anlamda boya
    ve onarıma ihtiyacı vardır.
    Daha önceki yıllarda lojman olarak kullanılan bina ise 1998 depreminden sonra hasar gör-
    müştür.Şu an depo olarak kullandığımız lojman binamız için hasar tespitinin ardından oturula-
    maz raporu aldığımız takdirde yıktırmayı düşünüyoruz.
    Bahçemizde Nizami ölçülerde basketbol sahası ve voleybol sahası mevcuttur.

Okulumuzun teknolojik malzeme,ders araç gereç sıkıntısı yoktur.hatta bu konuda şanslı
    sayılabiliriz.
    Hedeflerimiz çocuklarımızı Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda ,vatanını seven,milli
    değerlerini benimseyen ,topluma saygılı bireyler olarak yetiştirmektir.

Doruk Lisesi Adana Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Doruk Lisesi öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Doruk Lisesi resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Doruk Lisesi SBS taban puanları, Doruk Lisesi öğrencilerinin ÖSS sınav başarıları, futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Doruk Lisesi öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: DORUK LİSESİ
    Adresi: Doruk Beldesi
    Telefon Numarası: 3226452003
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:
    Web Adresi:

Bu Sayfayı Paylaş