Adana - Aladağ - Pınar Madencilik Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 14 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Adana - Aladağ - Pınar Madencilik Lisesi konusu Aladağ Pınar Madencilik Lisesi Tanıtımı - Pınar Madencilik Lisesi Tarihi

TARİHÇE
    Okulumuz 1985 yılında Karaisalı/Karsantı Lisesiolarak eğitime açılmıştır. Daha sonrahayırsever işadamları Sn. Necati URMEL ve Sn. Ataman FEDAİ tarafından 6 derslikli yeni lise binası yaptırılmış, lisenin adı Aladağ Pınar Madencilik Lisesi olarak eğiştirilmiştir. Okulun öğrenci kapasitesini karşılayamaması nedeniyle, yeni 10 derslikli ek bina işadamı Sn.Necati KURMEL tarafından yaptırılarak 2005-2006 eğitim-öğretim yılında hizmete açılmıştır.
    Okulumuza bağlı olarak 2007-2008 yılı başında 162 kişilik pansiyon açılmıştır.

Pınar Madencilik Lisesi Adana Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Pınar Madencilik Lisesi öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Pınar Madencilik Lisesi resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Pınar Madencilik Lisesi SBS taban puanları, Pınar Madencilik Lisesi öğrencilerinin ÖSS sınav başarıları, futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Pınar Madencilik Lisesi öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: PINAR MADENCİLİK LİSESİ
    Adresi: SINANPAŞA MAHALLESI
    Telefon Numarası: 3225912019
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:
    Web Adres

Bu Sayfayı Paylaş