Adıyaman - Besni - Besni Şehit Mehmet Yağmur Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 15 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Adıyaman - Besni - Besni Şehit Mehmet Yağmur Lisesi konusu Besni Şehit Mehmet Yağmur Lisesi - Adıyaman Besni Şehit Mehmet Yağmur Lisesi

VİZYONUMUZ

Türkiye Cumhuriyetini çağdaş uygarlık seviyesine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğinin bir parçası olarak yürüttüğümüz hizmette eğitim, bilim, kültür ve tesis yönüyle kalitede en iyiye ulaşmış bir okul olmak. Evrensel eğitim öğretim ilkeleri doğrultusunda kurumsallaşmış okul kimliğine sahip olmak.

MİSYONUMUZ

Şehit Mehmet Yağmur Lisesi olarak;

Eğitimde daha iyiye daha güzele ve daha doğruya ulaşmak. Toplumumuza; sürekli gelişerek, ilgi alanlarını genişleterek, yeteneklerini artırarak, karakterlerini geliştirerek topluma ve toplumsal sorunlara duyarlı, dürüst , çalışkan kişiliğe sahip bireyler kazandırmak.Bu doğrultuda öğrencilerimizi Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı demokratik , laik., sosyal ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti yasalarına karşı görev ve sorumluluklarını bilen özgür bireyler yetiştirmek.

İLKELERİMİZ

• Dürüst,
    • İyimser,
    • Üreten,
    • Çevresi ile etkili iletişim kuran,
    • Bilimsel ve mantıklı düşünebilen,
    • Problem çözme becerisine sahip,
    • Öğrenmeyi davranış haline getiren,
    • Toplum ile ve bireylerle küresel bütünlük içinde yardımlaşan,
    • Evrensel, kültürel ve ailevi değerlerin gereğini kavrayan, insanlık değerlerine sahip çıkan,
    • Teknolojinin insanlığın hizmetinde bir araç olduğunu bilen,
    • Kendi kendisini yöneltebilen,
    • Zamanı iyi kullanan,
    • Araştırmacı, özgür düşünceye sahip,
    • Sorgulayıcı,
    • Duygusal olarak dengeli,
    • Ekip çalışmasına önem veren,
    • Olaylara çok yönlü tarafsız bakabilen,
    • Hoş görülü,
    • Özgüveni yüksek,
    • Kararlı,
    • Başkalarında ilgi uyandıran ve güdüleme becerisine sahip öğrenciler olmalarını sağlamak.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Bu Sayfayı Paylaş