Adıyaman - Besni - Besni Çakırhöyük Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 15 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Adıyaman - Besni - Besni Çakırhöyük Lisesi konusu Besni Çakırhöyük Lisesi

1992-1993 Eğitim-Öğretim yılında ÇAKIRHÖYÜK Ortaokulu bünyesinde,ÇAKIRHÖYÜK LİSESİ olarak açılmış ve aynı Öğretim yılında 36 öğrenciyle öğrenimine devam etmiştir. 1994-1995 öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir. 1996-1997 Eğitim-Öğretim yılında sadece ÇAKIRHÖYÜK LİSESİ olarak Öğretimine devam etmiştir.

1997-1998 Eğitim öğretim yılında ÇAKIRHÖYÜK LİSESİ bünyesinde bir muhasebe bölümü açılarak ÇAKIRHÖYÜK ÇOK PROĞRAMLI LİSESİ’ne dönüştürülmüştür.

2006 Eğitim Öğretim Yılında itibaren ÇAKIRHÖYÜK LİSESİ olarak Eğitim-Öğretime devam etmektedir. 9. Sınıfta 135 öğrenci 10 .sınıfta 65 öğrenci 11. Sınıfta 75 ve 12.sınıfta 65 öğrenci olmak üzere toplam 340 öğrenci eğitimini sürdürmektedir.Bu öğrencilerimizin 123 ü kız öğrencidir.

Tüm okul öğrencilerimizin %75’i çevre köylerde yaya olarak

(Kesmetepe,İnce,araplar,Akkuyu,Boybey pınarı,Çakmak,abimıstık,İzollu,Kurugöl,Haraba,İzni k,Konuklu, Yoldüzü,Hasanlı,Camurçu,Kargallı,Aşağı söğütlü)

gelmektedir.Bu köylerin uzaklıkları 1 KM.ile 7 KM.Arasında değişmektedir.

Çakırhöyük çok proğramlı lisesi 1992 yılında çakırhöyük ortaokulu bünyesinde açılmış 1992-1993 öğretim yılında eğitim öğretimine başlamıştır.1994-1995 eğitim öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir.

1996-1997 eğitim öğretim yılında Çakırhöyük ilkokulu Çakırhöyük ilköğretim olunca ortaokul lise bünyesinde ayrılmış.Çakırhöyük Lisesi,Çakırhöyük çok proğramlı lisesi olarak eğitim-öğretimine devam etmiştir. Okulumuzun adı 14.11.2007 yılında Çakırhöyük lisesi olarak değişmiştir.

Şu an mevcut bina 2 kattan oluşmaktadır.

1.KAT

3 Derslik,1 Müdür Odası,1 Müdür Yardımcısı Odası,1 Memur ve Hizmetli Odası,1Yangın Köşesi ve Spor Malzeme Deposu ile 3 Erkek öğrenci WC’si 1 Adet Öğretmen WC’si Bulunmaktadır.

2.KAT

3 Derslik,1 Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuvarı,1 Bilgisayara Laboratuvarı,1 Öğretmenler Odası,3 Kız WC’si Şeklinde oluşturulmuştur.

Ek Bina: 3 Derslik ve 1 kütüphane,1 spor odasında oluşmaktadır

Çakırhöyük Çok Proğramlı Lisesinin yeri bahçesiyle birlikte 6000 Metre karedir.Ayrıca bahçede 2 adet lojman bulunmaktadır.1 Basketbol ve 1 voleybol sahası bulunmaktadır.Bahçede 90 adet çam ve 200 adet akasya ağacı bulunmaktadır.bahçenin ağaçlandırma sorunu yoktur.

Ayrıca Çakırhöyük Lisesinde şu ana kadar mezun olan(1995-2007 tarihleri arası) Toplam 723 öğrenciden 134 öğrenci ÖSS i kazanıp yerleşti bunların arasından bir kısmı hayata atıldı göreve başlayanlar var,halen okuyanlar var.Bu öğrencilerimizden 3 öğrencimiz hukuk fakültesini kazandı 2 öğrencimiz mezun oldu Mezun olan bir öğrencimiz Cumhuriyet Savcısı olarak göreve başladı,halen bir öğrencimiz hukuk fakültesinde okuyor.Ayrıca 2 öğrencimiz Tıp fakültesine yerleşti (1 öğrencimiz bitirdi şu an Gaziantep Ünv.görevde diğer öğrencimiz Akdeniz Ünv.Tıp Fak.6.sınıfta okuyor.

Okulumuzda ki Çalışmaları Kısaca Maddeler Halinde Açıklamak Gerekirse,

1 – 3 derslik 2 idari odanın yapılması(Kaymakamlık-Belediye-Hayırsever Vatandaşlar-Öğretmen-Memur)

2-kalorifer tesisatının yapılması

3-okulun içli dışlı boyanması

4-bilgisayar laboratuarının kurulması

5-Fen laboratuarı için Gerekli malzemelerin temin edilmesi

6-Okul Çatısının yaptırılması

7-Atatürk Büstünün yaptırılması

8-Bahçe ihata duvarının yaptırılması

9-Öğrenci toplanma tören alanının betonlanması

10-Basket ve voleybol sahasının 2 defa betonlanması

11-Okul levhasının yaptırılması

12-Okul Giriş kapısının yaptırılması

13-Tüm bilgisayarlara internet kablosu döşenmesi

14-Fotokopi smakinesinin alınması

15-Faks cihazının alınması

16-Bilgisayar ve yazıcı alınması

17-Telsiz telefon ve dijital uyudu nun alınması

18-20 adet lüks öğretmen koltuğunun alınması

19-Kütüphane dolaplarının yaptırılması

20-Sınıf panolarının(üçlü set)değiştirilmesi

21-Sınıf yazı tahtalarının Beyaz yazı tahtasına dönüştürülmesi

22-Okul programının alınması

23-Çay ocağının kurulması

24-Yangın söndürme köşesinin oluşturulması

25-Tuvalet ve lavaboların yenilenmesi(kapı,ayna,musluk)

26-Okul elektrik giriş kablosunun komple yenilenmesi

27-Okul kanalizasyonunun yaptırılması

28-Okul ses düzeninin ve okul zilinin alınması

Bu Sayfayı Paylaş