Adıyaman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri M. Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Adıyaman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri M. Yüksekokulu konusu Adıyaman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri M. Yüksekokulu

TARİHÇE ​

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 01/12/2006 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında 2547 sayılı kanunun 2880 satılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca kurulmuştur.
    Yüksekokulumuz, insan sağlığının daha da önem kazandığı günümüzde sağlık sektöründeki (tıp, diş hekimliği, vb.) ara insan gücüne duyulan ihtiyaca yönelik olarak, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda ülkesine karşı görev ve sorumluluk bilincine sahip, ulusal ve uluslararası sağlık standartlarında hizmet verebilecek, çağdaş, akılcı, takım çalışmasına yatkın, bilgili ve becerikli sağlık teknikerleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
    Bu amaçlar doğrultusunda, hale hazırda Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği ve Çocuk Gelişimi Programları bulunmakta olup, 2008-2009 eğitim yılından itibaren Çocuk Gelişimi Programına öğrenci alarak eğitim öğretime başlayacaktır

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü
    Yrd.Doç.Dr.Ahmet GÜLTEK

Yazışma Adresi: Adıyaman Üniversitesi Yerleşkesi, Altınşehir Mahallesi Atatürk Bulvarı
    No: 1C/ ADIYAMAN

Telefon: 0 416-223 19 89
    Belgegeçer: 0 416-223 19 87

e-posta: saglikhm@adiyaman.edu.tr

Bu Sayfayı Paylaş