Adıyaman Üniversitesi Gölbaşı Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 11 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Adıyaman Üniversitesi Gölbaşı Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu Gölbaşı Meslek Yüksekokulu İletişim - Gölbaşı Meslek Yüksekokulu - Gölbaşı Meslek Yüksekokulu tarihçe - Gölbaşı Meslek Yüksekokulu resimleri - Gölbaşı Meslek Yüksekokulu - Gölbaşı myo - myo - meslek yüksek okulları

Meslek Yüksekokulumuz Yüksek Öğretim Genel Kurulu'nun 30/07/1998 tarihli toplantısında 2547 Sayılı Kanunun değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Gaziantep Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulmuştur. 1999-2000 Öğretim Yılında İşletme ve Bilgisayar Programcılığı programlarına öğrenci alınarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Yüksekokulumuz 2006 yılında 5467 sayılı yasa gereği Adıyaman Üniversitesi'ne bağlanmıştır.

Yüksekokulumuz bünyesinde Teknik Programlar Bölümü Bilgisayar Programcılığı Programı Birinci Öğretim Bilgisayar Programcılığı Programı İkinci Öğretim ile İktisadi İdari Programlar Bölümü İşletme Programı, İşletme Programı (İkinci Öğretim), Muhasebe Programı, Muhasebe Programı (İkinci Öğretim), Yerel Yönetimler, Yerel Yönetimler (İkinci Öğretim), Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (İkinci Öğretim) programları bulunmaktadır.

Yüksekokulumuz 1999 yılından beri Adıyaman İl Özel İdaresi'ne ait yüksekokulumuza geçici olarak tahsis edilen Gölbaşı Tatil Köyü yerleşkesinde eğitim öğretime devam etmektedir. Yerleşkenin toplam alanı 20000 m2'dir. Yerleşke içerisindeki ana bina okul binası olarak kullanılmakta olup bina içerisinde 6 adet derslik, 1 adet kütüphane, 2 adet bilgisayar laboratuarı, 1 adet yemekhane ve 7 adet idari ofis bulunmaktadır. Yerleşke içerisindeki yüksekokulumuz bünyesinde 18 adet apart daire bulunmaktadır. Her bir apart daire 60 m2’den oluşmaktadır. Her apartta 2 oda 1 mutfak, 1 banyo, 1 WC ve 1 kapalı balkonu bulunmaktadır. 18 adet apart daire ise öğrenci yurdu olarak kullanılmaktadır.

Programlar
    İşletme
    Muhasebe
    Yerel Yönetimler
    Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
    Bilgisayar Programcılığı

Adres
    Adıyaman Üniversitesi Gölbaşı Meslek Yüksekokulu
    02500 Gölbaşı/ADIYAMAN, TÜRKİYE

Telefon
    0 416 781 69 45
    0 416 782 14 62