Adıyaman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Adıyaman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi konusu Adıyaman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi

Adıyaman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi; Milli Eğitim Bakanlığı'nın 04.08.1998 tarihli ve 21035 sayılı yazısı üzerine 2809 sayılı kanunun ek 30. maddesine göre Bakanlar Kurulu'nun 12.08.1998 tarih ve 1998/11641 sayılı kararı uyarınca kurulması kabul edilmiştir.

Fakülte Binası, 1997 yılında Adıyaman İli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi öncülüğünde Adıyaman Esnafı tarafından yaptırılmıştır.
    Fen-Edebiyat Fakültesi gerek derslerinin niteliği, gerek diğer fakültelerin programlarında yer alan derslerin bir kısmını karşılaması bakımından üniversitenin genel yapısı içerisinde önemli bir rol üstlenmiş bulunmaktadır. Fiilen eğitim ve öğretim verilen 2 bölümü bulunmaktayken, 2008-2009 eğitim ve öğretim döneminde 13 bölüme ulaşılmış; öğrenci alan bölüm sayısı da 2'den 6'ya çıkarılmıştır.

Dekan
    Prof. Dr. Ali BAYRİ

http://fenedebiyat.adiyaman.edu.tr

Bu Sayfayı Paylaş