Acarlar Istiklal İlköğretim Okulu İncirliova Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 31 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Acarlar Istiklal İlköğretim Okulu İncirliova Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Acarlar Istiklal İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın İncirliova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Acarlar Istiklal İlköğretim Okulu Resimleri - Acarlar Istiklal İlköğretim Okulu Hakkında

OKULUMUZ

1.
    2. Okulumuz, 1949 yılında, Acarlar Köyü İlkokulu adıyla öğretime başlamıştır. Okul binası ihtiyacı karşılamadığından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ek bir bina yapılmış ve bu bina 1965 yılında faaliyete geçmiştir. Okul binaları yine yetersiz kalınca, 1978 yılında ek bir bina daha yapılarak hizmete girmiştir.

1983-1984 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerimiz, 60. Yıl İlköğretim Okulu Müdürlüğü bünyesinde eğitim öğretim yapmıştır. 1984-1985 öğretim yılında, kendi binasında Acarlar İstiklal İlkokulu adı ile öğretime devam etmiştir. 1987-1988 öğretim yılında ilköğretim okuluna dönüştürülerek, Acarlar İstiklal İlköğretim Okulu adıyla faaliyetlerine devam etmektedir. Okulumuz, 13 derslikte, 441 öğrenci ile, 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 5 branş öğretmeni, 10 sınıf öğretmeni ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Acarlar Istiklal İlköğretim Okulu Aydın İncirliova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Acarlar Istiklal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Acarlar Istiklal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Acarlar Istiklal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Acarlar Istiklal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ACARLAR ISTİKLAL İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Cumhuriyet Mah. A.Menderes Blv. Acarlar Incirliova

Telefon Numarası: 2565957006

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : acarlaristiklal@hotmail.com

Web Adresi:Acarlar İstiklal İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş