Acarlar Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu İncirliova Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 31 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Acarlar Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu İncirliova Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Acarlar Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın İncirliova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Acarlar Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu Resimleri - Acarlar Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu İlköğretim Okulu Hakkında

Tarihçemiz

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı ve Acarlar Belediyesi ortak girişimi ile iki kat planlı ve projeli olarak yapılmış olup 26.06.1995 tarihinde eğitim öğretime açılmıştır.

Okulumuz bir Müdür, 2 Müdür Yardımcısı, 15 sınıf öğretmeni, 11 branş, 1 okul öncesi öğretmeni, 411 Erkek, 358 Kız olmak üzere 769öğrenci ile sabahçı öğleci olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

Okulumuzun ilk adı bulunduğu mahalleden dolayı Hürriyet İ.Ö.O. olarak verilmiş ise de sonradan Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. En son 2005 yılı yaz tatilinde genel tadilattan geçmiş, kalorifer tesisatı kurulmuş, çatısı yenilenmiş, tüm pencereleri ısı camlı yapılmış, çevre duvarı yapılmış, Bilişim Teknolojileri sınıfı kurulmuştur. Çevre düzenlemesi kapsamında duvarların resimlenmesi etkinlikleri öğrenci öğretmen işbirliği ile yapılmış ve okul bahçesinin ağaçlandırma ve güzelleştirme çalışmaları devam etmektedir.

Misyonumuz

ÖĞRENCİLERİMİZİ;

KENDİNE GÜVENEN, SORUMLULUK SAHİBİ,

YORUMLAMA, ANALİZ VE ÇÖZÜMLEME GÜCÜNE SAHİP,

ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞMUŞ,

ÇAĞIN GEREKTİRDİĞİ BİLGİ VE BECERİLERİ KAZANARAK

ÇEVRESİ VE KENDİSİ İLE BARIŞIK,

SOSYAL ÇEVREYE UYUMLU BİREYLER OLARAK

ORTA ÖĞRETİM KURUMLARINA VE HAYATA HAZIRLAYIP

ONLARIN BAŞARILI OLMALARINI SAĞLAMAKTIR...

Vizyonumuz

TÜRK MİLLİ EĞİTİMİNİN AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA,

GEÇMİŞİNDEN ALDIĞI ÖZGÜVEN VE GÜÇ İLE

BU GÜCÜNÜ ÇAĞIN GEREKLERİNE GÖRE YAŞAYAN, ÜLKEMİZİ

ATATÜRK'ÜN GÖSTERDİĞİ ÇAĞDAŞ UYGARLIK DÜZEYİNİN

ÜZERİNE ÇIKARMAYI HEDEFLEYEN

ETKİLİ, NİTELİKLİ, VERİMLİ VE ÖZGÜN

OKUL TOPLUMUNU OLUŞTURMAKTIR..

Acarlar Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu Aydın İncirliova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Acarlar Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Acarlar Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Acarlar Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Acarlar Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ACARLAR FATİH SULTAN MEHMET İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: HÜRRİYET MAH.3.SOK.NO:22

Telefon Numarası: 2565958157

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : bilgi@acarlarfsm.k12.tr

Web Adresi:Acarlar Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş