Acıgöl Karacaören Cumhuriyet İlköğretim Okulu Nevşehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 2 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Acıgöl Karacaören Cumhuriyet İlköğretim Okulu Nevşehir konusu Acıgöl Karacaören Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında - Karacaören Cumhuriyet Okulu İletişim - Acıgöl Karacaören İlköğretim Okulu Tanıtımı

Okulumuz Nevşehir ili Acıgöl ilçesine bağlı Karacaören Köyündedir. Okulumuz Nevşehir , Acıgöl - Aksaray ana yolu üzerinde; Nevşehir'e 14 Acıgöl'e ise 6 km uzaklıktadır .

Okulumuzda; 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 9 branş öğretmeni, 6 sınıf öğretmeni ve 1 anasınıfı öğretmeni görev yapmaktadır.

Okulumuzun lojmanı yoktur. Köy içerisinde de kiralık konut olmadığından okulun tüm personeli Nevşehirden geliş-gidiş yapmaktadır.Köyün iç kısmındaki okulun ikinci kademesi olmadığından ikinci kademe öğrencilerimizin bir kısmı da servisle gelip gitmektedir.

Okulumuzdan orta öğretime devam giderek artmakta Fen Lisesi ve diğer Anadolu liselerinde okuyan öğrencilerimiz bulunmaktadır. Ayrıca okulumuzun sportif alanlarda da başarıları bulunmaktadır.

Okulumuz binasında; 1 ana sınıfı, 6 birinci kademe, 6 ikinci kademe sınıfı ile, 1 bilgisayar sınıfı, 1 fen laboratuarı, okul kitaplığı ve çok amaçlı salon bulunmaktadır. Okul bahçemizde basketbol ve voleybol sahası bulunmaktadır.

Okulumuzun1. kademesinde toplam 19 'u anasınıfı olmak üzere 190 öğrenci; 2 kademesinde toplam 182 öğrenci eğitim ve öğretim görmektedir..

Bilgi İçin

Bu Sayfayı Paylaş