Abidehatun İlköğretim Okulu Merzifon Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Abidehatun İlköğretim Okulu Merzifon Amasya konusu Abidehatun İlköğretim Okulu Tanıtımı - Hakkında - Abidehatun İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Merzifon'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Abidehatun İlköğretim Okulu Bilgileri - Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında

Okul bugün ki adını Merzifonlu Kara Mustafa Paşa'nın annesi ve mezarı Marınca köyünde bulunan Abide Hatun isminden almıştır. Okulun yerini Amasyalı Ali Efendi (GÜRKAN) hibe etmiştir. Ali GÜRKAN okulun Merzifon'daki okullardan özellik arz edecek şekilde olmasını istemiş ve okulun kaloriferli yapılmasına karar vermiştir.
    1959 yılında inşasına başlanmış olup 1960 yılında eğitim-öğretime açılmıştır. 1973-1974 Yılında hayırsever Rize Belediye Başkanı Ekrem ORHON ve Merzifonlu eşi İmsiye ORHON tarafından çevre duvarı, girişler, çeşme ve havuz yaptırılmıştır. Okul bahçesine 02.09.1977 tarihinde 5.Hava Üst ve 15. Topçu Alay Komutanları'nın katkıları ile Atatürk Büstü yaptırılmıştır.

1978 yılında ikili öğretime başlayan okulumuzda aynı yıl ana sınıfı açılmıştır. Okulun sağlıklı bir yapıya kavuşturulması için çalışmalar yapılarak 1984 yılında okul tuvaletleri, 1988 yılında çatı katı onarımları ve 1990 yılında kalorifer kazanlarının değiştirilmesi gerçekleştirilmiştir. Okulumuz 1997-1998 eğitim-öğretim yılında Sekiz Yıllık İlköğretim uygulamasına başlamıştır.
    2000-2001 Öğretim yılında okulumuzda 10 derslikli bir ek bina yapılmıştır. Okulumuzda 16 derslik, Anasınıfı, Fen Laboratuarı, Bilgi Teknolojileri Sınıfı, İş Atölyesi, Kütüphane, Çok Amaçlı Salon, Kantin, Spor odası, Hizmetli Odası, Memur Odası, Öğretmenler Odası, 2 Yönetim Odası mevcuttur. Ek bina yapımıyla okulumuzda eğitim-öğretim ikili eğitimden normal eğitime dönüp halen 385 öğrenci ve 23 personelle eğitim-öğretime devam ediyor.

Abidehatun İlköğretim Okulu Amasya Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Abidehatun İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Abidehatun İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Abidehatun İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Abidehatun İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum:
    Milli Eğitim Bakanlığı

Adı:
    ABİDEHATUN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Abidehatun Mah. Piribaba Cad.No: 15 Merzifon - Amasya

Telefon Numarası: 3585131286

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:bilgi@abidehatun.k12.tr

Web Adresi :
    Abidehatun İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz