Aşk Gidiyorum Demez -Duygu Asena

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Dine tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Aşk Gidiyorum Demez -Duygu Asena konusu Aşk Gidiyorum Demez

Duygu Asena

Hem edebiyatta hem de diğer alanlarda[​IMG] özellikle son yıllarda en çok didiklenen konuların başında geliyor aşk. Böyle olunca da aşkla birlikte[​IMG] onun olmazsa olmaz diğer bileşenleri[​IMG] tutku[​IMG] cinsellik[​IMG] evlilik[​IMG] aşkın aşınmış hali olarak sevgi[​IMG] aldatma[​IMG] aldatmaya bağlı terk etme veya ekonomik ya da çocuk gibi sosyal ve ailevî gerekçelerle uzlaşma[​IMG] kadere boyun eğme de tartışma gündemlerinin ilk sıralarına oturdu. Duygu Asena da son romanı "Aşk Gidiyorum Demez"de kendi söyleyeceklerini okurla paylaşıyor.
    "Aşk Gidiyorum Demez"[​IMG] hayatın ve edebiyatın bu en eski konusunda kesin yargılara varmaktan özellikle kaçınıyor. Roman kahramanlarının sahiciliği[​IMG] kitabı son zamanlarda okuduğumuz benzerlerinden ayıran en önemli özelliği oluşturuyor.
    "Aşk Gidiyorum Demez"[​IMG] biri evli ve çocuklu diğeri dışa karşı nişanlı gibi görünmeyi tercih eden iki çiftin öyküsünü konu ediniyor. Romanın kahramanları[​IMG] gündelik hayatta her an karşımıza çıkabilecek türden: bankacı Selin ve eşi[​IMG] bir gazetenin spor servisi müdürü Bora. Diğeri bir televizyon kanalında önce program sunucusuyken sonra hafta sonu haberlerinin sunuculuğuna terfi eden Demet ve sevgilisi[​IMG] bilgisayar uzmanı Sinan. Kentli[​IMG] günümüz toplumunun seçkinleri arasında sayılabilecek bir yaşam süren bu genç çiftlerin öyküsünü romanda tek bir kişi anlatır: Güler.
    Romanın anlatıcısı durumundaki Güler[​IMG] kırkını geçmiş[​IMG] aşkla bağlanıp evlendiği kocası geçirdiği kaza sonucu yatalak kalmış[​IMG] öğretim görevlisi olarak çalışan bir kadındır. Acıklı kaderine rağmen kocasını terk etmese de dayanma gücünün sınırına gelmiş olan Güler[​IMG] bir yandan kendi iç çatışmalarını anlamlandırmaya ve bir çözüme kavuşturmaya uğraşırken[​IMG] diğer yandan da[​IMG] tesadüfen tanıştığı bu iki kadının erkeklerle olan ilişkilerinde dinleyici/hakem rolü üstlenir.
    Duygu Asena[​IMG] "Aşk Gidiyorum Demez"de[​IMG] kadın ve erkek dünyasının ipuçlarını[​IMG] kadınları erkeklerden ayıran karakteristik özellikleri açığa çıkartsa da[​IMG] herkese reçete olarak gösterilecek doğrular sergilemekten kaçınır.
    Romanın[​IMG] doğrudan olmasa da dolaylı[​IMG] altını kalın çizgilerle çizerek vurguladığı tek gerçek aşktır. Duygu Asena[​IMG] okurlarını her ne pahasına olursa olsun aşkın peşini bırakmamaya çağırıyor.

Bu Sayfayı Paylaş