Aşağısevindikli Köyü Muratlı Tekirdağ

'Tekirdağ Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 2 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Aşağısevindikli Köyü Muratlı Tekirdağ konusu Muratlı Aşağısevindikli Köyü - Aşağısevindikli Köyü Hakkında - Aşağısevindikli Köyü Tanıtımı - Aşağısevindikli Köyü Resimleri

Aşağısevindikli, Tekirdağ ilinin Muratlı ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Aşağısevindikli köyünün geçmişi milattan önce 600 lü yıllara kadar dayanır köy bugünlere gelene kadar 7 ayrı ülkenin elinden geçmiştir bunlardan sonuncusu ise Rumlar olmuştur

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Tekirdağ iline 29 km, Muratlı ilçesine 6 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus : 2000 - 1313

Nüfusun %75'i Göçmen,%25'i Yerlidir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi: köyde önceleri tarım ve hayvancılık esas olsada 90'lı yıllardan sonra sanayide çalışanların sayısı bir hayli arttmıştır.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okuluvardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Bunların yanı sıra köyde gençler için 2 internet cafe ve ekmek fırını vardırköyde şu sıralarda ilköğretim okulu yeniden inşa edildi. 5 sınıflı okul 8 senelik eğitim verecek duruma geldi. civar köylerede hizmet veriyor.bunun yanı sıra köye çay bahçesi hükümet konağı da yapılacaktır bunlarında inşaatı hala devam ediyor

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş