Aşağı Çavuşlu Ali Kırali İlköğretim Okulu Sürmene Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Aşağı Çavuşlu Ali Kırali İlköğretim Okulu Sürmene Trabzon konusu Aşağı Çavuşlu Ali Kırali İlköğretim Okulu Hakkında - Aşağı Çavuşlu Ali Kırali İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aşağı Çavuşlu Ali Kırali İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Aşağı Çavuşlu Ali Kırali İlköğretim Okulu Resimleri

Aşağı Çavuşlu Ali Kırali İlköğretim Okulu Trabzon Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Aşağı Çavuşlu Ali Kırali İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Aşağı Çavuşlu Ali Kırali İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Aşağı Çavuşlu Ali Kırali İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Aşağı Çavuşlu Ali Kırali İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: AŞAĞI ÇAVUŞLU ALİ KIRALİ İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: AŞAGIÇAVUŞLU MAH. SÜRMENE / TRABZON
    Telefon Numarası: 4627464993

OKULUN MİSYONU:

Demokratik, laik, hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarına saygılı, Atatürkçü düşüncenin ışığında yurt ve dünya sorunlarına duyarlı, insan ve vatandaşlık haklarına saygılı, barışçı, çevreci, gerçekçi, girişimci, estetik anlayışı gelişmiş, kendisi ile barışık, kişilikli, üretken ve uyumlu, kaliteyi hayat tarzı olarak benimsemiş çevresine model olan bir eğitim kurumudur. Okulda teknolojinin her alanından eğitimde yararlanmak esastır. Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız ev ortamında buldukları sevgi ve güveni okulda da bulurlar. Her şey çalışanların ve hizmetten yararlananların mutluluğu içindir. Bu okulda insanlar hata yapabilirler, bu hatalar kimsenin gururu kırılmadan düzeltilir. Öğrencilerimizi ve çalışanlarımızı sisteme uydurmaktan çok sistemi onların gereksinmelerini karşılayacak şekilde uyarlamayı amaçlıyoruz. Bu okulda herkes değerlidir. Herkes eğitimin yaşam boyu süren bir ihtiyaç olduğunun bilincini taşır. Çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve velilerimiz okudukları süre içerisinde değil sonraki yaşamlarında da bizler için değerli varlıklardır. Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını ortaya çıkartacak ve ilgi alanlarını genişletecek, dogmalardan ve ezbercilikten uzak; bilim, teknoloji, kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunacak çevre sorunlarına duyarlı bir eğitim olanaklarını sağlamaktır.

OKULUN VİZYONU:

Bütün öğrencilerimizin toplumda en iyi yerlere gelebilmelerini sağlamak, Onlara sosyal hayatta en iyi davranışları kazandırmak, Milli ve insani değerlerin tamamını kazandırmak, 21. yüzyılın tarihinde dünyanın en karakterli, hoşgörülü, paylaşımcı insanlarını yetiştirmek için varız. BİZ; Hayatımızın her gününü, harika bir dünya yaratmak için gereken güç ve etkiye sahipmişim gibi yaşayacağız. Dinledikçe ve katkıda bulundukça, yeni fikirler edineceğiz ve önümüzde yeni ufuklar açılacak. İlgi alanlarımızı genişleterek ve üzerinde bir etki gücünün olmadığı alanlardan vazgeçerek, hayatta karşımıza çıkan zorlukların üstesinden gelmeye çalışacağız. Bizi izlemeyi ve bize yol göstermeyi seçenlere karşı köstek değil, destek olacak tarzda davranacağız. Hayallerimize güveneceğiz ve hiçbir şeyin esiri olmayacağız. Başkalarından, kendimizden beklediğimizden fazlasını beklemeyeceğiz. Öğrenmek ve gelişmek için doğada, aile içinde, eserlerde, okulda tanıştığımız kişilerde yeni kaynaklar araştıracağız. Özel zaferlerimizden bencil olmaksızın, başkaları için bir değer yaratmaya çalışarak yararlanacağız. Mükemmellik anlayışı, benimsemeye karar verdiğimiz seçenekleri ve sapmaya karar verdiğimiz yolları belirleyecek. Sevgi beklemektense, sevgi göstereceğiz. Verimsiz olmaktansa, etkili olmaya çalışacağız. Bu dünyada değişim yaratmayı seçiyoruz. Bunun için varız.

Kaynak : trabzon.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş