Ağrı - Doğubeyazıt - Dr. Reşat Erden Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 19 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ağrı - Doğubeyazıt - Dr. Reşat Erden Lisesi konusu Ağrı - Doğubeyazıt - Dr. Reşat Erden Lisesi

Okulumuz;İnşaatına 25 Temmuz 2005 tarihinde başlanan okulumuz Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinde, toplam 4.289 m² kapalı alana kurulmuştur.16 Aralık 2005 tarihinde bitirilip Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilen okulumuzda 24 derslik, laboratuar ve bilgisayar sınıfı bulunmaktadır.Adını, Finansbank`ın kurucusu ve fahri hemşehrimiz olan Hüsnü Özyeğin´in kayınpederi Dr. Reşat Erden´den alan okulumuz 2005-2006 yılında eğitim vermeye başlamıştır.

Misyonumuz;Kendisini ve çevresini tanıyan,bilimin aydınlık yolunda yürüme azminde olan,karşılaştığı sorunlara akılcı çözümler üretebilen, hür ve demokratik düşünen, bilimsel metotlarla eğitilmiş, çağdaş düşünce yapısına sahip, yaratıcı ve bilinçli bireyler yetiştirmek; yetiştirdiği bireyler ve yaptığı faaliyetlerle herkes tarafından örnek gösterilen bir eğitim yuvası olmak.

Vizyonumuz;Öğrenmenin, temel ihtiyaç olarak kabul edildiği; öğrenme için, öğrencilere her türlü fırsatın verildiği; öğretenlerin ve öğrenenlerin birbirlerinin gelişmesine yardımcı olduğu bir kurum.

Bu Sayfayı Paylaş