Ağıllı İlköğretim Okulu Nevşehir Acıgöl

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 1 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ağıllı İlköğretim Okulu Nevşehir Acıgöl konusu Acıgöl İlköğretim Okulu Hakkında - Ağıllı İlköğretim Okulu Resimleri - Ağıllı İlköğretim Okulu İletişim

Ağıllı İlköğretim Okulu ilk olarak 1942 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. O zaman ki okul üç sınıflı idi ve şu anda bulunan okulun bulunduğu alanda kurulmuştu.
    O yıllarda okulun öğrencisi olan Ağıllılı vatandaşlardan alınan bilgiye göre; Okulun ilk eğitmenlerinden Acıgöllü Deli Mehmet ve Ağıllı Köyünden İdris Çavuş (Şeker) o yıllarda eğitmenlik görevini yürütmüştü. O zaman kullanılan binalar, kullanılamaz hale geldiğinden dolayı 2005 yılında yıktırılmıştır.
    1962 yılında okul, beş sınıflı ilkokula dönüştürüldü. Yeni ek binalar ve lojman yaptırıldı. 1987 yılında okula ait bina yetersizliğinden dolayı 6 derslikli ana bina hizmete sokulmuştur. (Şu anda eski ana bina)

Zorunlu ilköğretim süresinin sekiz yıla çıkarılmasından sonra tekrar bina yetersizliği olmuş ve 2007 yılında şu anda ana bina olarak kullanılan üç katlı, kaloriferli bina Acıgöl Kaymakamlığı (KÖYDES) tarafından yaptırılmış ve aynı yıl hizmete girmiştir.
    Bu bina 1987 yılından 2007 yılına kadar ana bina olarak kullanılmış olup şu anda ek bina olarak hizmet vermektedir.

Adres: Acıgöl Ağıllı İlköğretim Okulu Müdürlüğü ACIGÖL NEVŞEHİR
    Telefon:0 384 328 84 10
    www.agilli.meb.k12.tr

E-Posta: agilliio@gmail.com

kaynak:webrehberiz.biz

Bu Sayfayı Paylaş