AÖF Uluslararası İlişkiler Lisans Dersleri

'Açık Öğretim AÖF' forumunda SeLeN tarafından 8 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    AÖF Uluslararası İlişkiler Lisans Dersleri konusu AÖF Uluslararası İlişkiler Lisans Dersleri - AÖF Uluslararası İlişkiler Lisans Bölümü - Açıköğretim Uluslararası İlişkiler Lisans Bölümü - Uluslararası İlişkiler Lisans Programı - Açıköğretimde Hangi Dersler Okutulacak

Bu program bölgesel ve küresel düzeydeki siyasi, tarihi, toplumsal ve ekonomik gelişmeleri; devletlerin ve uluslararası organizasyonların birbirleriyle olan ilişkilerini; uluslararası işbirliklerini ve uluslararası sorunları analiz etmektedir. Bölümün amacı, küreselleşmenin ve uluslararası ilişkilerin karmaşık dinamiklerini çok boyutlu değerlendirme yeterliliğine sahip mezunlar yetiştirmektir. Bu bağlamda, öğrencilere diplomatik hizmet kurumlarında, uluslararası organizasyonlarda, sivil toplum kuruluşlarında, çokuluslu şirketlerde ve kamu kurumlarının uluslararası birimlerinde görev alabilmek için gerekli donanımı sağlayabilecek bir öğretim programı sunulmaktadır.

1. yıl hangi dersler var ?

DAVRANIŞ BİLİMLERİNE GİRİŞ
    İKTİSADA GİRİŞ
    GENEL MATEMATİK
    UYGARLIK TARİHİ
    HUKUKA GİRİŞ
    TÜRK SİYASAL HAYATI
    TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

2. yıl hangi dersler var ?

SİYASİ TARİH
    ULUSLARARASI İLİŞKİLERE GİRİŞ
    İSTATİSTİK