80.Yıl Eşrefpaşa İlköğretim Okulu Konak İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 13 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    80.Yıl Eşrefpaşa İlköğretim Okulu Konak İzmir konusu 80.Yıl Eşrefpaşa İlköğretim Okulu Hakkında - 80.Yıl Eşrefpaşa İlköğretim Okulu Tanıtım - 80.Yıl Eşrefpaşa İlköğretim Okulu Resimleri - 80.Yıl Eşrefpaşa İlköğretim Okulu İletişim

80.Yıl Eşrefpaşa İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz ve semtimiz adını Atatürk’ün silah arkadaşı ve İzmir de Belediye Başkanlığı yapmış olan Eşrefpaşa’dan alınmıştır.
    Eşrefpaşa semtinin nüfusunun artışı nedeniyle semt sakinleri adına İsmet ÇELİKTAŞ, okul yapılması için 1954 yılında İzmir Valiliğine Başvuruda bulunmuştur. Dönemin İzmir Valisi Kemal HADIMLI başvuruya olumlu bakarak uygun arsa için araştırma yaptırmıştır. O zamanki adıyla Jandarma Okulu’nun yanında temel atılmıştır. Bir Yıl gibi kısa bir sürede tek katlı olarak inşaatı biten okulumuz 23 Nisan 1956 tarihinde Eşrefpaşa İlkokulu adıyla Eğitim Öğretime başlamıştır.
    1964 yılında ikinci katı çıkan Okulun yetersiz kalmasıyla 1986 yılında 6 derslik ek bina yapılmıştır. ( B Blok )
    1997-1998 Eğitim Öğretim yılında Temel Eğitim 8 Yıla çıkarılması nedeniyle Okulumuzun adı, Eşrefpaşa İlköğretim Okulu olmuştur.
    Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 80.yılında Okulumuzun adı İl Milli Eğitim Komisyonu’nun 26/09/2001 tarih ve 315/53759 sayılı kararıyla 80.Yıl Eşrefpaşa İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.

2004 yılında yapılan 9 derslik ek bina ( C Blok ) 2004-2005 Eğitim Öğretim yılında açılmıştır.
    Okulumuz Öğrencilerinin yaralanabileceği bir Kütüphanesi çok amaçlı salonu, Kantini, Okul Bahçesinde Basketbol Potaları, Voleybol sahası 2 Adet Bilgi teknolojisi Sınıfı ve Fen laboratuarı bulunmaktadır. Okulumuz Kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır.
    Halen 1 Müdür, 2 Müdür Yrd, 1 Memur, 1 Hizmetli, 2 Rehber Öğretmen, 2 Anasınıfı Öğretmeni, 20 Sınıf Öğretmeni, 21 Branş Öğretmeni ile Eğitim Öğretime devam edilmektedir.

80.Yıl Eşrefpaşa İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Konak
    Okulun Telefonu: (0232) 2625050
    Okulun Faksı:
    Okulun Adresi: 531 Sk.No:22 Yağhaneler
    Okulun Web Adresi:
    www.80yilesrefpasa.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi:
    konakesrefpasa@hotmail.com
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi