7tools Partition Manager 2009 2009 Build 5753 İndir

'Diğer Programlar' forumunda Siraç tarafından 8 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

7tools Partition Manager 2009 2009 Build 5753 İndir konusu 7tools Partition Manager 2009 2009 Build 5753

Tanıtım:
    Yeni bir bilgisayar kullanıcısı iseniz, bilgisayarınızı kuran kişi istediğiniz gibi disk bölümlemesi yapmamış olabilir veya sonradan diskinizin bölümlerinde değişiklik yapma ihtiyacınız doğabilir.
    7tools Partition Manager, sizi işlem yardımcısı menüleriyle bu işi 2-3 tıklama ile yapabilecek hale getiriyor.

Örneğin bilgisayarınızın diski çok büyük, ama sadece C sürücüsünden oluşuyor ve bilgisayarınıza tamiri mümkün olmayan bir virüs bulaşmasından, sisteminizin çöküp verilerinize erişememekten endişe ediyorsunuz ve bunun için diskinizde yeni bir sürücü bölümü açarak sık kullanmadığınız dosyalarınızı bu bölüme aktarmak istiyorsunuz. 7tools Partition Manager ve benzeri disk bölümleme programları bu işi derin bilgisayar bilgisi gerekmeden yapmanızı sağlıyor.

Dünyada birçok ülkede bilgisayar kullanıcıları tarafından güvenilerek kullanılan Paragon Yazılım firmasının bir ürünü olan 7tools Partition Manager, 64 Bit işletim sistemi mimarisini de desteklemektedir.

NOT : 64 Bit işletim sistemi desteği sadece Windows XP ve Vista için kullanılabilmekte olup, yapılacak işlemler için, işletim sisteminin güvenlik kuralları gereği özel birkaç noktaya dikkat etmek gerekmektedir. 64 Bit sistemlerde kullanırken dikkat edilecek hususlar için üreticinin Kullanım Kılavuzuna bakınız.

7tools Partition Manager programıyla diskiniz için gerekli olan;

Disk bölümleme,
    Disk bölümü birleştirme,
    Disk bölümü kopyalama,
    Disk bölümü gizleme,
    Disk bölümü silme,
    Sanal hafıza sayesinde Silinen disk bölümünü geri getirme,
    Disk bölümünün boyutunu değiştirme,
    Disk birleştirme, (defrag, sürücünüzdeki parçalanmış dosyaları birleştirme)
    Disk bölümü formatlama,
    Disk bölümü özellik değiştirme (FAT16, FAT32, NTFS dosya sistemi dönüşümleri)
    Boot Corrector modülü ile Sistem açılış sorunlarını giderebilme,
    Aynı diskte birden fazla işletim sistemi çalıştırmak için sistem açılış ayarlaması, (boot.ini)
    Disk bölümlerindeki verileri yedekleme,
    Disk bölümlerinden veri kurtarma,
    gibi işlemlerinizi yapabileceğiniz, profesyonel bir programdır.

Gelişmiş bir özellik olan, Power Shield teknolojisi ile kritik disk işlemleri esnasında yaşanabilecek güç kesintisi (elektrik kesilmesi gibi) sonrasında işleme devam edebilme becerisi mevcuttur.

Lisans & Ücret Bilgisi :
    Programın bu sayfadan innDireceğiniz versiyonu özellik kısıtlamalı demo sürümü olup, programı kullanıp, beğenir ve satın almak isterseniz 29.95 Usd ödemeniz gerekmektedir.

Programı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Demo Kısıtlamaları :
    Programın bu versiyonu demo yani tanıtım amaçlı indirtilen bir sürüm olduğundan, bazı işlemleri gerçek moda yapmanıza izin verilmemektedir.

Kısıtlama Olmayan İşlemler :
    Yeni disk bölümü oluşturma,
    Disk bölümü silme,
    Disk bölümü formatlama,
    Disk bölümü gizleme/gösterme,
    Disk bölümlerindeki sektörleri gösterme ve birkaç ufak işlem.

Yapamayacaklarınız :
    Disk bölümü özelik çevirici, (NTFS ten FAT32 ye gibi işlemler)
    Disk bölümü boyutlandırma,
    Disk bölümlerine işletim sistemi atama,
    Gibi işlemlerin yapılmasına demo versiyonda izin verilmemektedir.

Ekran Resimleri :
    Programı kurmadan resimlerinden bir ön fikir sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayarak üreticinin hazırladığı sayfasına ulaşabilirsiniz.

Editörün Notu / UYARI :
    Disk bölümlerinde yani partition'larda yapacağınız işlemler riskli ve bazen de programlarla da geri getirilemeyecek derecede tehlikeli olabilmektedir.
    Bu tanıtım sayfamız; programı ihtiyacı olanlara tanıtmak amacıyla hazırlanmıştır.
    Bu sebeple; yapacağınız işlemlerde önünüzdeki durumu iyice anlamadan, işlemi başlatma komutu vermeyin veya disk bölümleri hakkında hiçbir bilginiz yok ise lütfen disk bölümü işlemleri yapmayınız.

Sürüm : 2009 Build 5753

Boyut : 26.6 Mb

Kullanım İzni : Özellik Kısıtlamalı (Demo)

Dil : Ingilizce

İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

Üretici Firma : Paragon Software Group.

7tools Partition Manager 2009 2009 Build 5753

Bu Sayfayı Paylaş