75.yn İst.men.kıy.borsası Bayezıt İlköğretimo Merkez Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    75.yn İst.men.kıy.borsası Bayezıt İlköğretimo Merkez Amasya konusu Amasya daki İlköğretim Okulları Tanıtımı - 75.yn İst.men.kıy.borsası Bayezıt İlköğretimo Hakkında - 75.yn İst.men.kıy.borsası Bayezıt İlköğretimo Resimleri - Amasya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - 75.yn İst.men.kıy.borsası Bayezıt İlköğretimo Bilgileri

OKULUN TARİHÇESİ:

1959 yılında Bayezit İlkokulu adıyla eğitim öğretime başlayan okulumuz 1997 yılında 8 yıllık kesintisiz eğitime geçilmesi nedeniyle Bayezit ilköğretim Okulu adını almıştır.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsasının her ile bir okul kampanyası sonucunda yeni bina İMKB tarafından yaptırılmıştır.

Okulumuz 2001 yılında 75.YIL İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI İLKÖGRETİM OKULU olarak adı değişmiş ancak daha sonra Bayezit adının da eklenmesiyle bu günkü adı olan 75. YIL İSTANBUK MENKUL KIYMETLER BORSASI BAYEZİT İLKÖĞRETİM OKULU adını almıştır.

OKULA ÖZEL BİR İSİM VERİLMESİ:

Okulumuza Bayezit adının verilmesinin amacı, Osmanlı tahtına padişah olarak çıkan Sultan 2. Bayezit 'in Şehzadeliğinin Amasya 'da geçmesi ve adının yaşatılmak istenmesidir. Yeni binasının İ.M.K. B. tarafından yapılması ve Cumhuriyetimizin 75. yılı münasebetiyle adı 75.YIL İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI BAYEZİT
    İLKÖĞRETİM OKULU olarak bu günkü halini almıştır.

MİSYONUMUZ

Her öğrencinin bir değer olduğunu kabul ederek, iç dinamiklerini, toplum ve devletimizin beklentileri doğrultusunda geliştirecek kaliteli bir eğitim-öğretim sunmaktır.

VİZYONUMUZ

Eğitim-öğretimde kalite merkezi olup, Türkiye’de MarKa Okul olmak.

75.yn İst.men.kıy.borsası Bayezıt İlköğretimo Amasya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; 75.yn İst.men.kıy.borsası Bayezıt İlköğretimo öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, 75.yn İst.men.kıy.borsası Bayezıt İlköğretimo resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, 75.yn İst.men.kıy.borsası Bayezıt İlköğretimo öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, 75.yn İst.men.kıy.borsası Bayezıt İlköğretimo öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: 75.YN İST.MEN.KIY.BORSASI BAYEZIT İLKÖĞRETİMO

Adresi: Hızırpaşa Mahallesi istasyon Caddesi Amasya

Telefon Numarası: 3582181377

Faks Numarası: 3582124856

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi :
    75.Yıl İst.Men.Kıy.Borsası Bayezıt İlköğ.O

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş