75.yıl Cumhuriyet Anaokulu Söğüt Bilecik

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    75.yıl Cumhuriyet Anaokulu Söğüt Bilecik konusu 75.yıl Cumhuriyet Anaokulu Hakkında - 75.yıl Cumhuriyet Anaokulu Tanıtım - 75.yıl Cumhuriyet Anaokulu Resimleri - 75.yıl Cumhuriyet Anaokulu İletişim

75.yıl Cumhuriyet Anaokulu Bilecik Söğüt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; 75.yıl Cumhuriyet Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, 75.yıl Cumhuriyet Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, 75.yıl Cumhuriyet Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

75.yıl Cumhuriyet Anaokulu Tarihçesi:

Okulumuz, Bilecik ili Söğüt ilçesi Türkmen başı mahallesinde giriş ve zemin olmak üzere 2 kat olarak 5 Ekim 1998 tarihinde 3 derslik, 2 uyku odası ile eğitim-öğretime açılmıştır.1999 yılında giriş katına 2 derslik, 1 depo ilave edilmiştir.2001 yılında çevre duvarlarına korkuluk yapılarak, bahçe ağaçlandırılıp çimlendirilmiştir. Binanın mülkiyeti özel idareye aittir. Kurucu Müdürlüğünü Sn. Zehra AYDEMİR yapmıştır.17.07.2006 tarihine kadar okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra emekliye ayrılmıştır. 2006 Ağustos ayında Ayşe AKSOY müdür vekili olarak göreve başlamıştır. 2007-2008 Yılında Sayime KAYA görev yapmıştır. Şu anda Okul Müdür V. olarak Özge AK görev yapmaktadır.

Okulumuzda 1 müdür, 7 öğretmen, 1 aşcı, 2 yardımcı personel çalışmaktadır. 5 dersliğimizde çocukların güvenle etkinliklerini gerçekleştirebilecek şekilde düzenlenmiş ve eğitim materyalleri oluşturulmuştur. Çok amaçlı salonda enerjilerini boşaltacak araçlar ve oyuncaklar mevcuttur. Ayrıca Okulumuzun üst katı Laminant Parke ile döşelidir.

2008-2009 eğitim-öğretim yılında 1 sabahçı grup, 1 tam gün sınıfı, 4 öğlenci sınıfı toplamda 106 öğrenci ile eğitim devam etmektedir. Okulumuzda tam gün gruplarının eğitimi; 08:00-17:00; yarım gün gruplarında sabahçı grupların eğitimi 08:00-12.00, öğlenci grupların eğitimi 12.30-17.00 saatleri arasındadır.
    Okulumuzda tam gün ve yarım gün eğitim yapılmakta olup,sabah kahvaltısı,öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere günde üç öğün yemek çıkarılmaktadır.(1 mutfak,1yemek salonumuz mevcuttur.) Yemek listelerinin hazırlanmasında çocukların günlük ihtiyacını karşılayabilecek, aynı zamanda da damak tatlarına uygun yiyeceklerin seçilmesine özen gösterilmektedir.
    Temizlik ve hijyene dikkat edilmektedir. (1 uyku odası,3'er adet kız ve erkek wc ,1 adet personel wc ve 1 uyku odası mevcuttur.)
    Okulumuzun bahçesi yazın çimler üzerinde oynanan oyunlarla, kışın karlar üzerinde yuvarlanarak şenlenmektedir. Kum havuzumuz çocuklarımızın oynayabileceği şekilde düzenlenmiştir.

75.yıl Cumhuriyet Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: 75.YIL CUMHURİYET ANAOKULU
    Adresi: 75.YIL CUMHURİYET ANAOKULU TÜRKMENBAŞI MAH.AKÇAKOCA CAD.
    Telefon Numarası: 2283615656
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:

Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş