75.yıl Anaokulu Hatay Kırıkhan

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    75.yıl Anaokulu Hatay Kırıkhan konusu 75.yıl Anaokulu Hakkında - 75.yıl Anaokulu Tanıtım - 75.yıl Anaokulu Resimleri - 75.yıl Anaokulu İletişim

75.yıl Anaokulu Hatay Kırıkhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; 75.yıl Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, 75.yıl Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, 75.yıl Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

75.yıl Anaokulu Tarihçesi:

Okulumuz adını, Ulu Önder Atatürk�n bizlere en değerli emaneti Cumhuriyetimizin 75.Yıl Dönümünden almaktadır.

Kırıkhan 75.Yıl Anaokulu Eğitim Öğretime 1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında 20/10/1998 tarihinde başlamıştır. 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında okulumuzun 1 müdür,1 müdür yardımcısı 9 öğretmeni 3 yardımcı personeli ve 70 kız 100 erkek olmak üzere 170 öğrencisi bulunmaktadır

Okul Binamız Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın hazırlamış olduğu "Yıldız (Tip) Proje" olarak adlandırılan bina projesi çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılmıştır.

Toplam 5105 m2'lik bir araziye sahip olan okulumuz, beş derslikli tek katlı bir bina olarak 650m2'lik bir alanı kaplamaktadır. Yaklaşık 2500 m2'lik bahçe içerisinde tamamı çimlendirilmiş çocuk oyun parkı, kamelya, su havuzu, trafik eğitim parkuru (akülü arabalarımızla yapılan çalışmalarda kullanılmaktadır), oyun bahçesi, basketbol sahası,kum havuzu,okulumuz imkanlarından bazılarıdır.Yine öğrencilerimizin fen ve doğa çalışmalarında yararlandıkları her sınıfımıza ait bitki,sebze,meyve yetiştirdikleri bölümlerin yanı sıra bahçe duvarlarını komple çevreleyen mavi selvi çam ağaçları,palmiyeler,ve yediveren güllerine kadar bir çok ağaç, bitki ve çiçeklerin bulunduğu şirin görünümü ile çevresine örnek olmaktadır.Okulumuzun çok şirin bahçe düzeninin yanı sıra iç kısımlarının dekor ve düzeni de en ince ayrıntıda öğrencilerimize hiçbir şekilde zarar vermeyecek durumda düzenlenmiştir.Okulumuz kaloriferli olarak alttan ısıtma sistemi ile yapılmıştır,bunun yanında bölgemiz sıcak olduğundan her sınıfta klima imkanı bulunmakla birlikte bütün sınıflarımızda bilgisayar, vcd, televizyon, tepegöz, projeksiyon makinesi merkezi müzik sistemi eğitim amaçlı olarak kullanılmaktadır. Okulumuz sınıfları okulöncesi eğitim için gerekli olan eğitim materyalleri ile donatılmış olmasının yanı sıra değişimin ve gelişimin hızlı olduğu çağımızda biz Kırıkhan 75. Yıl anaokulu olarak kendimizi okulumuzu personelimizi eğitim araç gereçlerimizi her eğitim öğretim yılı başında ilk gün heyecanı içerisinde öğrencilerimize maksimum düzeyde fayda sağlamak adına değişimin ve gelişimin nimetlerinden faydalanarak yeniden hazırlamaktayız.

75.yıl Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: 75.YIL ANAOKULU
    Adresi: CUMHURİYET MAH. 302 SOK NO:18
    Telefon Numarası: 3263449552
    Faks Numarası: 3263449552
    E-mail Adresi:
    Web Adresi: -www. kirikhan75yilanaokulu.meb.k12.tr

75.yıl Anaokulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş