74 yaşındaki bile af istiyor

'Eğitim Haberleri' forumunda Siraç tarafından 14 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    74 yaşındaki bile af istiyor konusu TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Hasan Sağlam, üniversitelerde öğrenci affının 1950'den itibaren başlatılmasını isteyenler olduğunu kaydetti.

ANKARA (A.A)
    Üniversitelerde öğrenci affını düzenleyen kanun tasarısı, bugün TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda görüşülecek. Öğrenci affına ilişkin soruları yanıtlayan Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam, Türkiye'de 1983 yılından bu yana neredeyse her 1,5 yılda bir af çıkartıldığını anımsatarak, affın başlangıç tarihi ile ilgili olarak, “(af tarihi, 1950'den başlasın) diyenler var. Bana bu yönde müracaat eden, 74 yaşında insan var. Bir düzenleme yapılırken, uygulamaya da bakmak lazım Belli süre içinde insanlar üniversiteleri boşaltmazsa, geriden gelen gençlere yer açmak mümkün olmaz” dedi. Sağlam, tasarıya göre, 28 Haziran 2000 tarihinden itibaren her ne sebeple olursa olsun üniversiteden ilişiği kesilenlere, 2 ay içerisinde başvurmaları halinde aftan yararlanabilmelerine imkan tanındığını ifade etti. 14.10.2008

Bu Sayfayı Paylaş