40'ında 40 Kadın - Tuluhan Tekelioğlu 40'ında 40 Kadın - Tuluhan Tekelioğlu

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 7 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

  1. KaRDeLeN

    KaRDeLeN Özel Üye

    Sponsorlu Bağlantılar
    40'ında 40 Kadın - Tuluhan Tekelioğlu 40'ında 40 Kadın - Tuluhan Tekelioğlu konusu Tuluhan Tekelioğlu 40'ında 40 Kadın kitap tanıtımı - kitap özeti    Kitabın künyesi


    40'ında 40 Kadın
    Tuluhan Tekelioğlu
    Turkuvaz Kitap / Yaşam Dizisi
    Türkçe
    176 s. -- 1. Hamur-- Ciltsiz -- 17 x 22 cm
    ISBN : 9786055596484
    2010


    Kitap hakkında

    "Tuluhan Tekelioğlu'nun kitabında, kırk yaşındaki kadınların hikâyelerinden kesitler bulacaksınız. İlk bakışta bambaşka hayatlar yaşayan, farklı farklı kesimlerden gelen ama sanılanın aksine, ne çok ortak noktası olan kadınlar bunlar. Hayatı bir yolculuk gibi yaşayan, aramaktan vazgeçmeyen, her sabahı taze bir dem, yeni bir ilham bilen kadınlar bunlar. Cesur ve tanıdık, mütevazı ve iddialılar... Bize yalnız olmadığımızı gösteriyor, sözleri ve samimiyetleriyle yüreğimizi ısıtıyorlar... Zira Kırk yaş kadınlar için keskin bir dönemeç, önemli bir viraj. Fiziksel olarak değil, daha ziyade ruhsal olarak. Bu öyle bir dönüşüm ki, etkisi dışarıda değil, içeride, ta derinde hissediliyor..."
    -Elif Şafak-

    "Ama 40 yaş öyle bir eşiktir, basmaktan kaçınamazsın!
    Peki, sonra ne olur? Tuluhan işte bu gerçeği irdeliyor. Çok farklı kesimler, semtler ve kültürlerden 40 kadınla buluştu. Ortaya bir film, sergi ve kitap çıktı. Tuluhan daha önce de "Ayaküstü Cevaplar" başlıklı muhteşem bir video yerleştirme sergisi açmıştı. 40'ında 40 Kadın da aynı etkileyicilikte! Çünkü yaptığı işler sadece anlatıma dayanmıyor, sözün gerçeği sakladığı yerde hikâyeler, mimikler ve jestler çok şey anlatıyor."
    -Haşmet Babaoğlu-
    (Tanıtım Bülteninden)

    Kitap kapağı

    [​IMG]
     

Bu Sayfayı Paylaş