4 Temmuz İlköğretim Okulu Nevşehir Acıgöl

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 1 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    4 Temmuz İlköğretim Okulu Nevşehir Acıgöl konusu
    Acgöl 4 Temmuz İlköğretim Okulu Hakkında - Acıgöl 4 Temmuz okulu Tanıtımı -Acıgöl 4 Temmuz ilköğretim Okul Resimleri

OKULUMUZUN TARİHÇESİ: Okulumuz 05/01/1990 tarihinde 10 derslikli bir ilkokul olarak yapılmıştır. İlköğretim okulu olduktan sonra 1999-2000 öğretim yılında okulumuzun yan tarafına 6 derslikli ek bina yapılmıştır. Öğrenci sayısının artması ve derslik sayılarının yetersiz olması nedeniyle 2003 yılında ek binanın üstüne 4 derslikle birlikte bir Müdür odası,bir Öğretmenler odası ve rehberlik odası yapılmıştır.
    OKULUMUZ ADINI NEREDEN ALMIŞTIR: Acıgöl ilçesi 4 TEMMUZ 1987 tarih ve 19507 sayılı resmi gazetede yayınlanan ve 3392 sayılı kanun gereğince Nevşehir'e bağlı bir ilçe olmuştur. Okulumuzda adını Acıgöl'ün ilçe olduğu gün olan 4 TEMMUZ gününden almıştır.Böylelikle okulumuzun adi 4 TEMMUZ İLKOKULU olmuştur. Daha sonra ilköğretimin 8 yıla çıkması ile birlikte okulumuzun adi 4 TEMMUZ İLKÖĞRETİM OKULU olmuştur
    OKULUMUZUN YERİ: Okulumuz Acıgöl ilçesinin merkezinde ,Acıgöl'ün Yukarı Mahallesindedir.Acıgöl Nevşehir'e 20 km. uzaklıkta olup Nevşehir-Aksaray karayolu üzerindedir. Aksaray iline olan uzaklığı ise 50 km. dir. Ulaşım açısından hiçbir sorunu yoktur. Acıgöl'den Nevşehir'e her yarım saatte bir minibüsler kalkmaktadır. İlçe merkezinde konut sıkıntısı çekilmemektedir. İlçe merkezinde sobalı ve kaloriferli modern kiralık evler mevcut olup ilçe merkezinde kiralar ucuzdur.

BAŞARILARIMIZ:
    2005-2006 Öğretim yılında bir öğrencimiz Nevşehir Fen Lisesi, 1 öğrencimiz Anadolu Öğretmen Lisesi, 2 öğrencimiz Anadolu Lisesi, 1 öğrencimiz Anadolu Turizm ve otelcilik Lisesini, 3 öğrencimiz Sağlık Meslek Lisesini, 2 öğrencimizde bursluluk sınavını kazanmıştır.

2006-2007 Öğretim yılında bir öğrencimiz Nevşehir Fen Lisesi, 1 öğrencimiz Anadolu Lisesi, 1 öğrencimiz Sağlık Meslek Lisesi, 2 öğrencimizde bursluluk sınavını kazanmıştır. Okulumuzdan mezun olan diğer öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu lise ve dengi okullara devam etmektedirler.
    2007-2008 Öğretim yılında bir öğrencimiz Nevşehir Anadolu Öğretmen Lisesi, bir öğrencimiz Nevşehir Sağlık Meslek Lisesi ve 3 öğrencimiz Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesini kazanmıştır.
    2008-2009 Öğretim yılında bir öğrencimiz Nevşehir Anadolu Öğretmen Lisesi, üç öğrencimiz Nevşehir Anadolu Lisesi, bir öğrencimiz Anadolu Ticaret Meslek Lisesi, 6 öğrencimiz Nevşehir Sağlık Meslek Lisesi, bir öğrencimiz Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 19 öğrencimiz lise ve dengi okula yerleşmiştir.

Acıgöl 4 Temmuz İlköğretim Okulu

Bu Sayfayı Paylaş