27 Mart Dünya Tiyatrolar günü Kızıltepe etkinlikleri başlıyor

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 27 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    27 Mart Dünya Tiyatrolar günü Kızıltepe etkinlikleri başlıyor konusu 27 Mart Dünya Tiyatrolar günü etkinlikleri başlıyor.
    Kent konseyi, Eğitim-sen, MKM veKızıltepe Belediyesi Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi tarafından ortaklaşa düzenlenecek etkinlikler Cumartesi ve Pazar olmak üzere iki gün devam edecek.

İki yıl boyunca Kent konseyi tarafından düzenlenen 27 Mart Dünya Tiyatrolar günü etkinliklerinin 3.sü bu yıl Kent konseyi, Eğitim-sen, MKM ve Kızıltepe Belediyesi Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi tarafından ortaklaşa organize edildi, Sabancı vakfının destek verdiği Mehtap Ar tiyatrosunun da katılacağı etkinlikler ve tiyatro oyunları bu yılda ücretsiz ve halka açık olacak.

Daha önceki yıllarda yapılan tiyatro etkinliklerine de katılan Mehtap Ar tiyatrosu bu yılda ücret almadan tiyatro severlerin karşısına çıkacaklar, kendilerini Kızıltepe dostu olarak niteleyen Mehtap Ar tiyatro grubu 2007 yılında yine Sabancı vakfının destekleri ile 4 gün boyunca 4 seansta 3 bin kişiye ücretsiz oyun sergilemişlerdi. 2.kez Kızıltepe’ye gelecek olan Mehtap Ar tiyatro grubu çocukların eğitimine yönelik oyunları ile tanınıyorlar.

Bu yıl 3. kez düzenlenecek 27 Mart Dünya Tiyatrolar günü etkinliklerindeTüm oyunlar ücretsiz olup tiyatro etkinlikleri dışında resim boyama, palyaço, müzik dinletileri ve sokak tiyatrosu gibi etkinliklerde içermekte.

Kent konseyi, Eğitim-sen, MKM ve Kızıltepe Belediyesi Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi tarafından ortaklaşa düzenlenen ve 2. gün sürecek etkinliklerin programı ise şu şekilde olacak.
    27 MART 2010 CUMARTESİ :

10.00 Eğitim Sen de Toplanma (balon, maske, şapka dağıtılması)
    10.40 Eğitim Sen den Cumhuriyet alanına gitme.
    11.00 Cumhuriyet Alanında Basın Açıklaması okunması
    11.15 Ş.Davut Yalçınkaya Halk Evine Yürüyüş
    11.40 Ş.Davut Yalçınkaya bahçesinde palyaço, taklit yarışması, kumaşa resim yapmak, Müzik Dinletisi, sokak tiyatrosu
    13.00 Mehtap AR Tiyatrosu “Okumak, Okumak, Okumak” adli oyunu (Ş.Davut Yalçınkaya Halk Evi-Sıtkı Türkoğlu İlköğretim Okulu Yanı)
    14.20 Mehtap AR Tiyatrosu “Okumak, Okumak, Okumak” adli oyunu (Ş.Davut Yalçınkaya Halk Evi-Sıtkı Türkoğlu İlköğretim Okulu Yanı) Çocuklar için
    15.40 Mehtap AR Tiyatrosu “Okumak, Okumak, Okumak” adli oyunu (Ş.Davut Yalçınkaya Halk Evi-Sıtkı Türkoğlu İlköğretim Okulu Yanı) Çocuklar için
    19.30 Mehtap AR Tiyatrosu “Okumak, Okumak, Okumak” adli oyunu (Ş.Davut Yalçınkaya Halk Evi-Sıtkı Türkoğlu İlköğretim Okulu Yanı) Anne-Babalar için

28 MART 2010 PAZAR :
    19.00 Eğitim Destek Evi Nokta Oyuncuları “ Körlük” adlı oyunu (Kent Konseyi Salonu)
    20.00 Eğitim Destek Evi Nokta Oyuncuları Müzik Dinletisi (Kent Konseyi Salonu)

kiziltepeajansi​

Bu Sayfayı Paylaş