27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri Mardin

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 28 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri Mardin konusu 27 Mart Dünya Tiyatrolar günü etkinlikleri başladı.
    Yerel Gündem21 Kent konseyi, Eğitim-sen, Mardin Kültür Merkezi ve Kızıltepe Belediyesi Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi tarafından ortaklaşa organize edilen etkinlikler Eğitim-Sen binasının önünde çocukların yüzlerinin boyanması, şapka ve balon dağıtımıyla başladı, Atatürk anıtı önünde, Yerel Gündem 21 Tiyatro Kolektifi yönetmeni Uğur Güdük’ün okuduğu basın açıklamasının ardından Tiyatro sanatçısı Mehtap Ar’da Sanata ve Kültüre verdikleri destekten dolayı Kızıltepelileri kutluyorum, dedi.

Basın açıklamasının ardından etkinliklerin devamının yapılacağı Halk Evine doğru yürüyüşe geçen grup burada etkinliklerine devam etti.

Sabancı vakfının destek verdiği Mehtap Ar tiyatrosunun da katılacağı etkinlikler ve tiyatro oyunları bu yılda ücretsiz ve halka açık olacak.

Yerel gündem21 Kent konseyi, Eğitim-sen, MKM veKızıltepe Belediyesi Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi tarafından ortaklaşa düzenlenen ve bu yıl 3.sü yapılan 27 Mart Dünya Tiyatrolar günü etkinlikleri halka açık ve ücretsiz yapılmakta.

Şeyhdavut Yalçınkaya Halk Evi konferans salonunda Sabancı vakfının destek verdiği Mehtap Ar tiyatrosu oyuncuları öğleden sonra iki akşamda bir olmak üzere eğitimin öneminin konu edildiği, Okumak okumak okumak adlı tiyatro oyununu sahnelediler.

Bugünkü etkinliklerden sonra yarında saat 19.00daEğitim Destek Evi Nokta Oyuncuları “ Körlük” adlı oyunu (Kent Konseyi Salonu) saat 20.00’de de Eğitim Destek Evi Nokta Oyuncularından Müzik Dinletisi sahneye konacak.
    kiziltepeajansi

Bu Sayfayı Paylaş