23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu Karatay Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 11 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu Karatay Konya konusu 23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu Hakkında - 23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu Tanıtım - 23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu Resimleri - 23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu İletişim

23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu Konya Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; 23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, 23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, 23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, 23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuzun yeri Yağlı Taş Mezarlığıdır. 17000 m2lik bir saha üzerine kurulmuştur. Bunun 7000 m2si sonradan yapılan Devrim Ortaokuluna verilmiştir. Okul yapılmadan önce çevrede Sarıyakup, Şehit Asım ve Alemdar Mustafa Paşa ilkokulları kiralık küçük ayrı binalarda öğretim yapmışlar; bu durumu gören eski valilerden rahmetli İzzet Bey 1926 yılında Konya’da yapılacak üç okuldan birini bu semte ayırmıştır.

Alman “Lenç” şirketine 67000 TL’ye ihale edilmiştir. Bina 1927 yılında tamamlanarak merhum Süleyman Sırrı Bey idaresinde öğretime başlamıştır. Okul, E tipi, iki buçuk katlı, on iki derslikli, müdür yardımcısı odası, iş eğitimi atölyesi ile ihtiyaca cevap veren bir okuldur. Okulun ilk müdürü Süleyman Sırrı Beydir.Okulumuzun şu an ki Müdürü Nureddin SARIALTIN’dır.

1983-1984 öğretim yılında Hakimiyet-i Milliye İlkokulu ile Devrim Ortaokulu birleşerek Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu olmuştur. Okulumuzun adı 1997-1998 öğretim yılı içinde değiştirilerek 23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu adını aldı.

2. kademesi ise 1960 yılında yapılmış (A Blok) ‘DEVRİM ORTAOKULU’ adı ile ilk defa 1961-1962 Eğitim- Öğretim yılında hizmete girmiştir.Konya'nın en eski üç orta okulundan birisidir.2003 Yılı Kasım ayında büyük bir tadilat yapılmıştır.

1983–1984 Eğitim- Öğretim yılında ‘HAKİMİYET-İ MİLLİYE DEVRİM İLKÖĞRETİM OKULU’ adı altında İlköğretim olmuştur daha sonra adı değişerek ‘MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU’ olmuştur.

1997–1998 Eğitim- Öğretim yılı Mart ayından itibaren Okulumuzun adı ‘23 NİSAN EGEMENLİK İLKÖĞRETİM OKULU’ olmuştur.

23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: 23 NİSAN EGEMENLİK İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: FAKIH DEDE MAHALLESİ GARAJ CADDESİ NO:4PK.42020
    Telefon Numarası: 3323514075
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:
    karatay23nisan@gmail.com
    Web Adresi: -
    http://www.23nisanegemenlik.k12.tr

23 Nisan Egemenlik İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr