23 Nisan İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 13 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    23 Nisan İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir konusu 23 Nisan İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

23 Nisan İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1980 yılının baharında hazine arazisi olan okul arazisinin tapusu mahalle muhtarı Yusuf GÜNGÖR tarafindan alınarak Milli Egitim Müdürlügü’ne verilmis ,1982 yili Mayis ayinda Bayindirlik Müdürlügü tarafindan ihale yolu ile 5 derslikli olarak yapilmasina baslanmis olup 22 Kasim 1982 tarihinde yapimi bitirilerek 22 Kasim 1982 tarihinde bir müdür vekili ve 10 ögretmenli olarak egitim ögretime baslanmistir.

Zamanla derslikler, artan ögrenci sayisini karsilayamaz duruma geldiginden 1987 yilinda 5 derslikli bir ek bina yaptirilip ögretmen kadrosu 20 ye yükseltilmistir. 1982 yilindan 1996-1997 ögretim yilina kadar bes sinifli ilkokul olarak egitim ve ögretime devam eden okulumuz bu ögretim yilina kadar 1819 ögrenci mezun etmistir.

1997-1998 ögretim yilindan itibaren ilkögretimin sekiz yila çikarilmasiyla birlikte okulumuz da sekiz yillik zorunlu ilkögretim uygulamasina geçerek 2000-2001 ögretim yilina kadar mezun vermeden ögretime devam etmistir. 2000-2001 ögretim yilindan itibaren sekizinci siniftan mezun vermeye baslayan okulumuz 2005-2006 ögretim yili sonuna kadar da 382 mezun verip bu gün itibariyle toplam 2201 mezuna ulasmistir.

Bugüne kadarki mezunlarimiz içerisinde doktor, avukat, hemşire, ögretmen, müteahhit, mühendis ve çesitli meslek gruplari dahil birçok ögrencimiz bulunmaktadir. 1983 yilindan 1998 yilina kadar Ibrahim ERDOGAN’in müdürlük yaptigi okulumuzda 2000 yili ocak ayinda Ali AYDIN okul müdürü olarak göreve baslamistir.

2000-2001 ögretim yilindan itibaren okulumuzda kapı, pencere ,tuvaletlerin yenilenmesi, boya ,badana,ihata duvarlarinin demir korkuluklari gibi büyük onarimlar gerçeklestirilmistir.

2002 yilinda okulumuza fen ve teknoloji laboratuvari kurulmustur.2004 yilinda da Il Özel Idaresi tarafindan 10+1’lik bilgisayar sinifi kurulmus olup,bu laboratuar 2006 yilinda 20+1’e dönüstürülerek, bilisim teknolojileri sinifi olarak kullanilmaktadir. Ayni zamanda tüm siniflar internet baglantisi ile donatilmis durumdadir.

2007 yilina kadar koloriferli olan okulumuz 2007 yilinda doğalgaza dönüştürülmüstür.

Oklumuz 2008-2009 egitim- ögretim yılına 576 ögrenci, 15 sinif öğretmeni, 7 branş ögretmeni, 2 ana sınıfı öğretmeni, 1 müdür, 1 müdür yardimcisi , 1 memur ve 1 yardımci hizmetliden oluşan kadrosuyla egitim ögretime devam etmektedir.

23 Nisan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Odunpazarı
    Okulun Telefonu: 2222393789
    Okulun Faksı: 2222397763
    Okulun Adresi: BÜYÜKDERE MH. YENİŞEN SK. NO 32 Odunpazarı Eskişehir
    Okulun Web Adresi: http://23nisanilkogretimo.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: 389449@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: Ali AYDIN
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok