23 Nisan İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 10 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    23 Nisan İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez konusu 23 Nisan İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Hakkında - 23 Nisan İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez İletişim - 23 Nisan İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Tanıtım - 23 Nisan İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Tarihçesi - 23 Nisan İlköğretim Okulu

23 NİSAN İLKÖĞRETİM OKULU TARİHÇESİ

23 Nisan İlköğretim Okulunun binası 1998 yılında inşa edilmiştir. Eğitim öğretime 1999 yılı Şubat ayında başlamıştır. Yer olarak şehrin kuzeybatısında bulunmaktadır.

Okulumuzun yerleşim alanı 1755 metrekare, bahçe alanımız 2746 metrekaredir.24 derslik ve iki katlı olarak yapılmış binanın zemin katında müstakil 23 Nisan Ana Okulu hizmet vermektedir. Üst katı 23 Nisan İlköğretim Okulu tarafından kullanılmaktadır. Bize ayrılan katta 14 sınıf bulunmakta ancak öğrenci yoğunluğundan şu anda uygun olmayan 3 bölüm de sınıf olarak kullanılmaktadır. Isınma şekli kaloriferlidir.

18 sınıf ve 501 öğrenci ile eğitim öğretimine devam eden okulumuzda anda 2 idareci 23 öğretmen 3 hizmetli bulunmaktadır.1 laboratuar 1 Bilgi Teknoloji sınıfı,1 Kütüphane ve 18 sınıfımızda eğitim öğretim yapılmaktadır. Okulumuzda normal eğitim uygulanmaktadır. Şu anda sınıf sıkıntısı çekilmekte olup çeşitli etkilikler için çok amaçlı salonumuz yoktur. Okulumuz öğrencilerinin spor karşılaşmalarında aldıkları birçok kupaları vardır.

Okulumuzda 2005 yılı DPY sınavında, başarılı olup burs alan 12 öğrenci iken.Bu sayı 2009 yılında 16 öğrenci olarak karşımıza çıkmaktadır.

2004/2005 Öğretim Yılı sonunda üç öğrencimiz Anadolu Liselerini kazanmışlardır.

2005/2006 Öğretim yılı sonunda 9 öğrencimiz Anadolu liselerini kazanmıştır.

2006/2007 Öğretim Yılı sonunda bir öğrencimiz Nevşehir Fen Lisesini bir öğrencimiz Nevşehir Anadolu Öğretmen Lisesini üç öğrencimiz Nevşehir Anadolu Lisesini beş öğrencimiz Nevşehir 2000 Evler Lisesini iki öğrencimizde Nevşehir Sağlık Meslek Lisesini kazanmışlardır.

2007/2008 Öğretim Yılına 16 sınıf 430 öğrenci 18 öğretmenle girilmiştir.

2008/2009 Öğretim yılına 16 sınıf 1 anasınıfı ile girilmiştir. Anasınıfı bu öğretim yılında açılmıştır.Şu anda 23 öğretmen 3 hizmetli ile devam edilmektedir.

2008-2009 Öğretim yılında 8.sınıflardan 34 öğrencimiz sınava girmiş ve 1 öğrencimiz Nevşehir Öğretmen Lisesini 3Öğrencimiz Nevşehir Anadolu Lisesini ilk 1.2.ve 3. sırada kazanarak girmişlerdir.

Ayrıca 2 öğrencimiz sağlık meslek lisesine 1 öğrencimiz Niğde Güzel Sanatlar Lisesine girmiştir.

Bu kadromuzla ve çalışmalarımızla mutlaka büyük mesafeler alacağımıza inanarak yolumuza devam etmekteyiz.
    VİZYONUMUZ

· Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.

· Bütün öğrenciler hak ettiği ilgiyi görsün.

· Öğrenci neyi niçin öğrendiğini bilsin ve öğrendiği bilgileri gerçek hayatta uygulayabilsin.

· Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.

· Geçmişi ve öz değerleriyle barışık geleceğe yön veren nesiller yetişsin.

· Kendi özünü kaybetmeden farklılıkların farkında, hoş görülü ve diyaloga açık nesiller yetişsin.

· Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın.

· Okulumuzda çalışanlar, gerekeni yaparken kendilerinden emin olsun.

· Doğruları yaptıklarında alacakları tepkiden korkmasın gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.

· Okulumuzda herkes, her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.

.

MİSYONUMUZ

Biz, 23 Nisan İlköğretim Okulu olarak, bütün öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendilerine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak, iyi insan, iyi vatandaş ve topluma örnek ve önder insanlar olarak yetişmelerini, çağın getirdiği tüm teknolojik gelişmeleri takip edebilen ve bunları bilinçli bir şekilde kullanabilen bireyler olmalarını, milli ve manevi değerlerin farkında olmalarını sağlamak için varız.

İLKELERİMİZ

1.

Çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile açık iletişim ve duygudaşlık kurarız.
    2.

Biz birbirimize ve kendimize güveniriz, öğrencilerimize birey olarak saygı duyar, onları koruyup gözetiriz.
    3.

Hepimiz öğrencilerimizin başarısını artırmak için karşılıklı olarak sorumluluk alır, verimli bir şekilde çalışırız.
    4.

Öğrencilerimiz tüm çalışmalarımızın odak noktasıdır.
    5.

Öğrenci başarısını ve mutluluğunu temel alarak kaliteli Eğitim’den ödün vermeyiz.
    6.

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunmak isteyen okul toplumunun tüm bireylerini destekleriz.
    7.

Öğrencilerimizi kendisiyle ve toplumla barışık, sorumluluklarının bilincinde bireyler olarak yetiştiririz.

Okul Adresi

Sümer Mah. Alacaşar Yolu Üzeri

Telefon

0 384 212 99 59
    23 Nisan İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez
    kaynak :
    webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş