2011 Yılında Kaç Defa Memur Alımı Yapılacak ?

'Eğitim Haberleri' forumunda Mavi_inci tarafından 10 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    2011 Yılında Kaç Defa Memur Alımı Yapılacak ? konusu 2011 Yılında Kaç Defa Memur Alımı Yapılacak ?

24 Ocak ile 2 Şubat 2011 tarihleri arasında alınacak başvurularla Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim(Lise) mezunları arasından 6 Bin 560 memur alımı yapılacak. Yeni memurların 529′u lise(ortaöğretim), 1.698′i 2 yıllık yüksekokul(Önlisans), 4.333′ü ise 4 yıllık yüksekokul(Lisans) mezunları arasından seçilecek. Peki 2011′de başka memur alımı olacak mı?

2011 ve 2012 Yılları İçerisinde Toplam Alım Sayısı 5′i Bulabilir

2011 Şubat ayında alınacak olan 6 bin 560 memur şu anda ilk aşamada kamu kurumlarının ihtiyaç duyduğu personeli sayısını ifade etmektedir. Memur adaylarının sayıyı az görüp endişeye kapılmalarına gerek yok. Zirâ hükümetin 2011 yılının Nisan-Mayıs ve Eylül-Ekim dönemlerinde olmak üzere 2 defa daha alım yapacağı beklenilen gelişmeler arasında. Dolayısıyla şubat ayında atanacak olan 6 bin 560 memur arasında yer bulamayan memur adaylarının bir sonraki yerleştirmeyi beklemesi gerekmekte.

Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, daha önce ajanslara yaptığı açıklamada 2011 yılı içersindeki memur alımlarının toplamda 70 bini bulabileceğini belirtmişti. Bu 70 bin kişinin ortalama 50 bin kadarının öğretmen,polis,doktor gibi özel statülü memur olacağını düşünürsek. Diğer memurluk gruplarında şubat ayında yapılacak olan 6 bin 560 memur ile birlikte 2011 yılı içerisinde toplamda 20 bine yakın Ortaöğretim,Önlisans ve Lisans mezunu memur alımı yapılacağını söyleyebiliriz.

eokul-meb.com

Bu Sayfayı Paylaş