2011 Oscar Ödülleri

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda SeLeN tarafından 27 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

  1. SeLeN

    SeLeN Site Yetkilisi Editör

    Sponsorlu Bağlantılar
    2011 Oscar Ödülleri konusu 2011 Oscar Ödülleri - 83. Oscar Ödülleri Adayaları - Oscar Ödülleri - Oscar Ödülleri 2011 Adayları



    Sinema dünyasının en prestijli ödülü Oscar 2011 adayları açıklandı. "The King's Speech" 12 dalda adaylıkla 83. Oscar Ödülleri'nin en güçlü adayı.

    Coen Kardeşler'in "True Grit - İz Peşinde" adlı filmi ise 2011 Oscar ödüllerine 10 dalda aday gösterildi.

    Bu filmleri, 8'er adaylıkla "Inception - Başlangıç" ile "The Social Network - Sosyal Ağ" filmleri izliyor. "The Fighter - Dövüşçü" filmi 7 dalda, "Black Swan - Siyah Kuğu" ise 5 dalda aday gösterildi.

    EN İYİ FİLM
    BEST PICTURE

    * The King's Speech
    * True Grit - İz Peşinde
    * Inception - Başlangıç
    * The Social Network - Sosyal Ağ
    * The Fighter - Dövüşçü
    * Black Swan - Siyah Kuğu
    * The Kids Are All Right
    * 127 Hours
    * Toy Story 3
    * Winter's Bone
    EN İYİ YÖNETMEN
    DIRECTING

    * Darren Aronofsky - Black Swan
    * David O. Russell - The Fighter
    * Tom Hooper - The King's Speech
    * David Fincher - The Social Network
    * Joel Coen, Ethan Coen - True Grit
    EN İYİ ERKEK OYUNCU
    ACTOR IN A LEADING ROLE

    * Javier Bardem - "Biutiful"
    * Jeff Bridges - "True Grit"
    * Jesse Eisenberg - "The Social Network"
    * Colin Firth - "The King's Speech"
    * James Franco - "127 Hours"
    EN İYİ KADIN OYUNCU
    ACTRESS IN A LEADING ROLE

    * Annette Bening - "The Kids Are All Right"
    * Nicole Kidman - "Rabbit Hole"
    * Jennifer Lawrence - "Winter's Bone"
    * Natalie Portman - "Black Swan"
    * Michelle Williams - "Blue Valentine"

    EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
    ACTOR IN A SUPPORTING ROLE

    * Christian Bale - "The Fighter"
    * John Hawkes - "Winter's Bone"
    * Jeremy Renner - "The Town"
    * Mark Ruffalo - "The Kids Are All Right"
    * Geoffrey Rush - "The King's Speech"

    EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
    ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE

    * Amy Adams - "The Fighter"
    * Helena Bonham Carter - "The King's Speech"
    * Melissa Leo - "The Fighter"
    * Hailee Steinfeld - "True Grit"
    * Jacki Weaver - "Animal Kingdom"

    EN İYİ ORJİNAL SENARYO
    WRITING (ORIGINAL SCREENPLAY)

    * "Another Year" - Mike Leigh
    * "The Fighter" - Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson
    * "Inception" - Christopher Nolan
    * "The Kids Are All Right" - Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg
    * "The King's Speech" - David Seidler

    EN İYİ UYARLAMA SENARYO
    WRITING (ADAPTED SCREENPLAY)

    * "127 Hours" - Danny Boyle, Simon Beaufoy
    * "The Social Network" - Aaron Sorkin
    * "Toy Story 3" - Michael Arndt
    * "True Grit" - Joel Coen, Ethan Coen
    * "Winter's Bone" - Debra Granik, Anne Rosellini

    EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ
    CINEMATOGRAPHY

    * "Black Swan" - Matthew Libatique
    * "Inception" - Wally Pfister
    * "The King's Speech" - Danny Cohen
    * "The Social Network" - Jeff Cronenweth
    * "True Grit" - Roger Deakins

    EN İYİ KURGU
    FILM EDITING

    * "Black Swan" - Andrew Weisblum
    * "The Fighter" - Pamela Martin
    * "The King's Speech" - Tariq Anwar
    * "127 Hours" - Jon Harris
    * "The Social Network" - Angus Wall, Kirk Baxter

    EN İYİ SANAT YÖNETMENİ
    ART DIRECTION

    * Alice in Wonderland
    * Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1
    * Inception
    * The King's Speech
    * True Grit
    EN İYİ KOSTÜM
    COSTUME DESIGN

    * "Alice in Wonderland" - Colleen Atwood
    * "I Am Love" - Antonella Cannarozzi
    * "The King's Speech" - Jenny Beavan
    * "The Tempest" - Sandy Powell
    * "True Grit" - Mary Zophres
    EN İYİ ORİJİNAL MÜZİK
    MUSIC (ORIGINAL SCORE)

    * "How to Train Your Dragon" - John Powell
    * "Inception" - Hans Zimmer
    * "The King's Speech" - Alexandre Desplat
    * "127 Hours" - A.R. Rahman
    * "The Social Network" - Trent Reznor, Atticus Ross
    EN İYİ SES KURGUSU
    SOUND EDITING

    * "Inception" - Richard King
    * "Toy Story 3" - Tom Myers, Michael Silvers
    * "Tron: Legacy" - Gwendolyn Yates Whittle, Addison Teague
    * "True Grit" - Skip Lievsay, Craig Berkey
    * "Unstoppable" - Mark P. Stoeckinger

    EN İYİ SES MİKSAJI
    SOUND MIXING

    * "Inception" - Lora Hirschberg, Gary A. Rizzo and Ed Novick
    * "The King's Speech" - Paul Hamblin, Martin Jensen and John Midgley
    * "Salt" - Jeffrey J. Haboush, Greg P. Russell, Scott Millan and William Sarokin
    * "The Social Network" - Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick and Mark Weingarten
    * "True Grit" - Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff and Peter F. Kurland

    EN İYİ ORİJİNAL ŞARKI
    MUSIC (SONG)

    * "Coming Home" "Country Strong" - Tom Douglas, Troy Verges, Hillary Lindsey
    * "I See the Light" "Tangled" - Alan Menken, Glenn Slater
    * "If I Rise" "127 Hours" - A.R. Rahman, Dido, Rollo Armstrong
    * "We Belong Together" "Toy Story 3" - Randy Newman

    EN İYİ GÖRÜNTÜ EFEKTİ
    VISUAL EFFECTS

    * "Alice - Wonderland" - Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas, Sean Phillips
    * "Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1" - Tim Burke, John Richardson, Christian Manz, Nicolas Aithadi
    * "Hereafter" - Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojansky, Joe Farrell
    * "Inception" - Paul Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley, Peter Bebb
    * "Iron Man 2" - Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright, Daniel Sudick

    EN İYİ MAKYAJ
    MAKEUP

    * "Barney's Version" - Adrien Morot
    * "The Way Back" - Edouard F. Henriques, Gregory Funk, Yolanda Toussieng
    * "The Wolfman" - Rick Baker, Dave Elsey


    EN İYİ YABANCI FİLM
    FOREIGN LANGUAGE FILM

    * "Biutiful" - Meksika
    * "Dogtooth" - Yunanistan
    * "In a Better World" - Danimarka
    * "Incendies" - Kanada
    * "Outside the Law (Hors-la-loi)" - Cezayir
    EN İYİ ANİMASYON FİLMİ
    ANIMATED FEATURE FILM

    * "How to Train Your Dragon" - Chris Sanders, Dean DeBlois
    * "The Illusionist" - Sylvain Chomet
    * "Toy Story 3" - Lee Unkrich
    EN İYİ UZUN METRAJLI BELGESEL
    DOCUMENTARY FEATURE

    * "Exit through the Gift Shop" - Banksy, Jaimie D'Cruz
    * "Gasland" - Josh Fox, Trish Adlesic
    * "Inside Job" - Charles Ferguson, Audrey Marrs
    * "Restrepo" - Tim Hetherington, Sebastian Junger
    * "Waste Land" - Lucy Walker, Angus Aynsley
    EN İYİ KISA METRAJLI BELGESEL
    DOCUMENTARY SHORT SUBJECT

    * "Killing - the Name"
    * "Poster Girl"
    * "Strangers No More" - Karen Goodman, Kirk Simon
    * "Sun Come Up" - Jennifer Redfearn, Tim Metzger
    * "The Warriors of Qiugang"- Ruby Yang, Thomas Lennon
    EN İYİ KISA ANİMASYON FİLMİ
    SHORT FILM - ANIMATED

    * "Day & Night" - Teddy Newton
    * "The Gruffalo" - Jakob Schuh, Max Lang
    * "Let's Pollute" - Geefwee Boedoe
    * "The Lost Thing" - Shaun Tan, Andrew Ruhemann
    * "Madagascar, carnet de voyage (Madagascar, a Journey Diary)" - Bastien Dubois
    EN İYİ KISA METRAJLI FİLM
    SHORT FILM - LIVE ACTION

    * "The Confession" - Tanel Toom
    * "The Crush" - Michael Creagh
    * "God of Love" - Luke Matheny
    * "Na Wewe" - Ivan Goldschmidt
    * "Wish 143" - Ian Barnes, Samantha Waite
     

Bu Sayfayı Paylaş