2011 Model BMW 6 Serisi Tanıtımı Resimleri

'Tuning' forumunda Mavi_inci tarafından 22 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    2011 Model BMW 6 Serisi Tanıtımı Resimleri konusu 2011 Model BMW 6 Serisi Tanıtımı
    2011 Model BMW 6 Serisi Tanıtımı Resimleri

Hooydonk yeni 6 Serisi’nin konsept olarak sergilenmesine rağmen üretim versiyonunun yalnızca farklı ayna yuvaları ve egzoz çıkışları ve daha az şatafatlı jantlar gibi küçük değişiklikler içereceğini teyit ederek “Gördüğünüz büyük ölçüde üretmeyi planladığımız model” şeklinde konuştu.

Mevcut otomobilin “kaslı” görünüşünün aksine daha zarif ve klasik hatlara kavuşmuş.

Yeni nesil 6 Serisi bu ayın ilerleyen günlerinde Paris Otomobil Fuarı’nda üretim otomobiline çok yakın bir konsept olarak tanıtılacak.

Konseptin tarzı ilk olarak Nisan ayındaki Pekin Otomobil Fuarı’nda dört kapılı bir Grand Coupe konseptinde gösterilmişti. Bu tarz 6 Serisi’ne son zamanlarda çıkan diğer BMW modelleriyle açık görsel bağlantılar kazandırıyor.

Konseptin arka tekerlekten itişli temelini paylaştığı 5 Serisi’yle, benzerliğe sahip olması özellikle dikkat çekiyor.

Yeni 6 Serisi, BMW’nin Adrian van Hooydonk önderliğinde tasarım devrimini devam ettiriyor. Tasarım Şefi Hooydonk, “Bu otomobille daireyi tamamladığımı hissediyorum. Bugünün 6 Serisi’ni etkileme şansını yakaladım ve aynı zamanda coupe konseptinin yeni görünümünün tanımlanmasında da büyük bir rolüm oldu,” dedi.

Hooydonk yeni 6 Serisi’nin konsept olarak sergilenmesine rağmen üretim versiyonunun yalnızca farklı ayna yuvaları ve egzoz çıkışları ve daha az şatafatlı jantlar gibi küçük değişiklikler içereceğini teyit ederek “Gördüğünüz büyük ölçüde üretmeyi planladığımız model” şeklinde konuştu.

6 Serisi Hooydonk’un deyimiyle “köpekbalığı tarzı bir burun”a kavuşmuş. Modelin burnu son derece teknik ön far grafikleri (seçenek olarak konsepttekiler gibi LED korona lensleriyle edinilebiliyor), öne eğik böbrek şeklinde bir ızgara ve genişliği vurgulamak için tasarlanmış tamponun alt kısmında enine bir hava kanalı içeriyor.

Bu Sayfayı Paylaş