2011 8. Sınıf SBS Sınavı Ne Zaman

'Eğitim Haberleri' forumunda SeLeN tarafından 26 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    2011 8. Sınıf SBS Sınavı Ne Zaman konusu 2011 8. Sınıf SBS Hangi Tarihte Yapılacak - 2011 8. Sınıf SBS Haziranın Kaçında Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2011 yılında yapacağı sınavlara ilişkin takvimi açıkladı. Buna göre 8. Sınıf Seviye Belirleme Sınavının(SBS) ne zaman yapılacağı da belli oldu. İşte Detaylar:

Milli Eğitim Bakanlığı, İlköğretim 8. sınıflara yönelik Seviye Belirleme Sınavı’nı (SBS) 4 Haziran 2011 tarihinde yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca 2011′de uygulanacak sınav takvimi belirlendi. İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı SBS 4 Haziran 2011′de yapılacak. MEB’in 7. sınıflar için düzenleyeceği SBS’nin yürütmesinin Danıştay’ın kararıyla durdurulduğu anımsatıldı. Bu sınavın düzenleneceği tarih 5 Haziran 2011 olarak belirlenmişti.

MEB, SBS dışında Açıköğretim Lisesi ve Açık İlköğretim okullarının sınavları ile motorlu taşıt sınavları ve bazı kurumların sınavlarını da düzenliyor. Açıköğretim Lisesi birinci dönem sonu sınavları 15-16 Ocak, ikinci dönem sınavları 7-8 Mayıs; Açık İlköğretim ikinci dönem sonu sınavları 6 Mart, Açık İlköğretim üçüncü dönem sınavları 19 Haziran 2011′de yapılacak.

AA 25 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş