2010 Pmyo Taban Puanı

'SBS - ÖSS - Sınavlar' forumunda DeMSaL tarafından 10 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    2010 Pmyo Taban Puanı konusu 2010 polis meslek yüksekokulu taban puanları - polislik için taban puanlar

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığının 219 sayılı bilgi edinme başvuru formuna istinaden; 2010 Pmyo (Polis Meslek Yüksek Okulu) başvuruları için taban puanı belli oldu ancak diğer koşullar mart ayı sonunda belli olacağı bildirildi. Yazımızın devamını okuyarak 2010 Pmyo taban puanlarını öğrenebilirsiniz.

T.C.
    EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    Polis Akademisi Başkanlığı
    Sayı : 219

Polis Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adaylığı başvuruları;
    17 Mayıs 2008 tarih ve 26879 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliği'nin 5. maddesinde 'Yüksekokullara, 4652 sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanununun 10 uncu maddesinde belirtilen genel lise, erkek teknik öğretim, kız teknik öğretim, ticaret ve turizm öğretimine bağlı ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilmektedir.
    Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılacak olan 2010 Yükseköğretime Geçiş Sınavı puan türlerinin herhangi birinden (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6) en az (300.000) puan alan adayların diğer şartları da taşıması halinde 2010 yılında yapılacak olan Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı sınavlarına başvuru yapabilirler.
    Ayrıca, 2010 yılı Polis Meslek Yüksekokulları sınavları ile ilgili detaylı bilgilere Mart ayı sonundan itibaren Emniyet Genel Müdürlüğü'nün
    www.egm.gov.tr. ve Polis Akademisi Başkanlığı'nın www.pa.edu.tr. internet adreslerinden ulaşılabilmeleri mümkün olmaktadır.
    Bilgi ve gereğini rica ederim

Bu Sayfayı Paylaş