2010-2011 Son Çıkan ve çıkacak Albümler

'Müzik Sohbet & Fan Club' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    2010-2011 Son Çıkan ve çıkacak Albümler konusu Murat GÜNEŞ şarkılarının yer aldığı 4 şarkıdan oluşan maxi single albümüyle müzik marketlerde yerini aldı. 1986 Antalya doğumlu olan Nefes: “Müzik piyasasında ben de varım” demek için ne gerekiyorsa yaptım ve bu kararlıkla da yoluma devam edeceğim. Amacım, ileride idolum olan Süperstar Ajda Pekkan gibi yıllarca sahnelerde müzikseverlere şarkılarımı söylemek. Bu arada müzik eğitimime de ara vermeden özel dersler alarak devam ediyorum. “Çok istemek ve çalışmak başarmanın yarısıdır” diyorum ve Türk Müziği’nde farklı bir yorum dinlemek isteyen herkese “Tercih Meselesi”ni tavsiye ediyorum.” diyor…

Pınar Darcan 1984 yılında Mersin’de dünyaya geldi.Uzun yıllar Avrupa da ve Türkiye de müzik çalışmalarına devam ettikten sonra “Vicdanımın Sadakası” isimli single albümünü piyasaya çıkarmaya karar verdi. 2010 yılında müzik piyasasına giriş yapan Pınar Darcan iki şarkılık single albümünden çıkış şarkısı olarak “Alladı Pulladı”yi seçti. Bir zamanlar Seyyal Taner’den de dinlediğimiz şarkıyı çok iyi yorumlayan Pınar Darcan bu şarkıya çektiği kliple de göz doldurdu.

Kenan Yılmaz‘ın “Sarhoş Balık” isimli ilk albümü Seyhan Müzik etiketi ile müzik marketlerde yerini aldı. Albümdeki 9 şarkının söz ve bestelerine imzasını atan sanatçının ilk klibi “NEYLEYİM” adlı şarkıya çekiliyor. Bu klip, hikayesi ve çekim tekniğiyle; özellikle animasyon film tutkunlarının hafızasında uzun yıllar yer tutacağa benziyor.

10 yıldır müzik ve sahne yaşamının içinde bulunan Fulya Jaklin 1 yıl süren stüdyo çalışmalarının ardından ilk albümü olan “YASAK ELMA”yı tamamladı. Güzelliği, sesi ve yorumu ile tüm dikkatleri üzerine çeken Fulya Jaklin’in ilk albümü “YASAK ELMA” Öncü Müzik etiketi ile müzik marketlerdeki yerini aldı.

Emre Yücelen‘in, değişimi, gelişimi, özlemeyi, bekleyişi, dostluğu, acıyı kabullenişi, tutkuyu, özgürlüğü kısacası hayatı barındıran albümü “KELEBEK” Seyhan Müzik dağıtımı; ARPEJ YAPIM etiketi, Özlem Öz Prodüktörlüğünde müzik marketlerdeki yerini aldı..

Tarkan “Adımı Kalbine Yaz 2010″ albümüyle bir süredir uzak kaldığı müziğe dönüyor. Albüm 29 Temmuz günü raflardaki yerini alacak. Tarkan’ın 2 yıl aradan sonra yayınlayacağı albümü ‘Adımı Kalbine Yaz’ 6 şarkı ve 5 versiyondan oluşuyor.

Türk Pop müziğinin başarılı isimlerinden Yonca Evcimik 2010 yazı için özel olarak hazırladığı single.ı “Tweetine Bandım” ile müzik marketlerde. DMC etiketiyle sunulan single albümde şarkının Emre Gürcan tarafından hazırlanan “Hadi Eller Havaya Mix” ve “Angry Rapper Mix” versiyonları dışında Suat Ateşdağlı tarafından hazırlanan “The Very Bakkal Club Mix” versiyonu yer alıyor..

Rock müziğin güçlü grubu AYNA, yeni albümü “ASMALIMESCİT” ile müzik marketlerde. Erhan Güleryüz’ün prodüktörlüğünde Rüzgar Yapım etiketiyle tüm müzik marketlerde yerini alan yeni albümde 12 yeni şarkı bulunuyor. Dağıtımını Seyhan Müzik’in üstlendiği albümdeki şarkılardan 11′inin söz ve müzikleri Erhan Güleryüz, “Dedi ki Yoh Yoh” adlı şarkı ise Kul Ahmet imzası taşıyor.

Dokuzuncu albüm olan “Asmalımescit” Rüzgar yapım stüdyolarında dört yıllık bir sürede kaydedildi. “Asmalımescit”i diğer Ayna albümlerinden ayıran özelliği, yüksek kayıt teknolojisi ve müzikalitesi.

Betül Demir, yeni albümünden ilk single “Herkes Haklı” ile suskunluğunu bozdu. Söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan “Herkes Haklı”nın düzenlemelerinde Ozan Çolakoğlu ve Emirhan Cengiz imzaları yer alıyor. “Herkes Haklı”nın iki farklı versiyonun yer aldığı single Seyhan Gold etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

Başka albümlere değinecek olursak Gönül Ezgilerimiz – Gönül Ezgilerimiz 4 (2010), Sertab Erener – Rengarenk (2010), Bedük – Go (2010), Ferhat Göçer – Biz Aşkımıza Bakalım (2010), Ezgi – Kendimce (2010), Zeynep Dizdar – Hayat Benim Elimde (2010), Cüneyt Ergün – Teleften Bir Gece Masalı 2010, Ozan – Yansın Dünya (2010), Grup Yılmazlar – Çapkın Gençler (2010), Ayla – Işıl Ödül (2010), Taner Demiralp – Hasat (2010), Gamze Özçelik – Arguvana Gidemem (2009), Aydın Öztürk Bestelerini Söylediler 2 2009, İlkay Akkaya – Gelmedin Diye (2010), Zafer Doğan – Hasret (2010) albümleride 2010 yılında çıkmış piyasalarda yerin almış albümlerdir.

Alıntı

Bu Sayfayı Paylaş