16 Teknik Eğitim Fakültesi Kapatıldı

'Üniversiteler' forumunda Dine tarafından 15 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    16 Teknik Eğitim Fakültesi Kapatıldı konusu
    Bazı yükseköğretim kurumları bünyesinde bulunan teknik eğitim fakülteleri, mesleki eğitim fakülteleri, mesleki ve teknik eğitim fakülteleri, ticaret ve turizm eğitim fakülteleri ile Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesinin kapatıldı
    13 Kasım 2009 CUMAResmî GazeteSayı : 27405
    BAKANLAR KURULU KARARI
    Karar Sayısı : 2009/15546
    Bazı yükseköğretim kurumları bünyesinde bulunan teknik eğitim fakülteleri, mesleki eğitim fakülteleri, mesleki ve teknik eğitim fakülteleri, ticaret ve turizm eğitim fakülteleri ile Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesinin kapatılması ve aynı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak yeni fakülteler kurulması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; Millî Eğitim Bakanlığının 28/9/2009 tarihli ve 25377 sayılı yazısı üzerine, 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 2/11/2009 tarihinde kararlaştırılmıştır

Abdullah GÜL
    CUMHURBAŞKANI
    2/11/2009 TARİHLİ VE 2009/15546 SAYILI
    KARARNAMENİN EKİ

KARAR
    MADDE 1 – (1) Ekli listede belirtilen yükseköğretim kurumları bünyesinde bulunan ve aynı listenin (A) sütununda gösterilen fakülteler kapatılmış ve (B) sütununda yer alan fakülteler aynı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak kurulmuştur
    (2) Bu Karar uyarınca kapatılan fakülteler, mevcut öğrencilerin mezuniyetlerine kadar eğitime devam eder
    (3) Bu Kararın uygulanmasında ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye ve uygulama esaslarını belirlemeye Yükseköğretim Kurulu yetkilidir
    MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer
    MADDE 3 – (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür

Bu Sayfayı Paylaş