12 Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri Urla İzmir

'İzmir Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 11 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    12 Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri Urla İzmir konusu 12 Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri Urla İzmir

Urla 12 Eylül İlköğretim Okulu,1926 yılında 12 Eylül İlkokulu olarak İlçe İlköğretim Müdürlüğü ile beraber şu anki okulun yanındaki parkta ,ahşap bina şeklinde yapılarak faaliyete geçmiş,bu okul 22/02/1965 yılında yanmıştır.Okulumuz öğrencileri çevre okullara dağıtılmıştır.

Urla 12 Eylül İlköğretim Okulu,adını Urla�nın kurtuluş günü olan 12 Eylül�den almış olup Türk askerleri Seferihisar�dan Urla�ya şu an okulumuzun önünden geçen Kurtuluş Yolu�ndan geçerek girmişlerdir.Okulumuz, yanan eski okulun yerine bugünkü yerinde 1967 yılında 5 derslikli olarak yapılmış olup eğitim öğretim faaliyetlerini 1998 yılına kadar bu ana binada sürdürmüştür.1998 yılında ana binanın yanına yapılan ek bina 1.katıyla ve 2004 yılında ek binanın 2.katıyla derslik sayısı (6 derslik) arttırılmıştır.

Okulumuz şu an 2 idareci,19 öğretmen ve 1 hizmetliyle eğitim öğretim faaliyetlerini devam ettirmektedir.

12 Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Urla
    Okulun Telefonu: 232-7541029
    Okulun Faksı: 232-7541029
    Okulun Adresi:
    Okulun Web Adresi: http://urla12eylul.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi: 392894@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: GÜRSEL SAYGILI
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı :
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok