100.yıl İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 13 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    100.yıl İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - 100.yıl İlköğretim Okulu Hakkında - 100.yıl İlköğretim Okulu Resimleri - 100.yıl İlköğretim Okulu Bilgileri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

OKULUMUZUN TARİHİ
    100. Yıl İlköğretim Okulu, 10 Ekim 1975 tarihinde Antalya_Burdur karayolu üzerinde Ferro-krom Fabrikası karşısında geçici olarak küçük bir gecekonduda 2 öğretmen, 26 öğrenci ile Göçerler-Kızılaliler İlkokulu adı ile eğitim ve öğretime başlamıştır.

1981yılında zamanın Antalya Valisi Yılmaz TÜRKTEKİN'in eşi Ülker TÜRKTEKİN'in başkanlığında Antalyalı kadınlardan oluşan �100 Yıl İlköğretim Okulunu Yaptırma Derneği� kurulmuştur. Dernek şimdiki binanın yeri ile geçici binayı tamamlanmamış olarak 1.600.000 (bir milyon altı yüz bin) liraya satın almıştır.

Çift daire konumundaki binanın okul şekline dönüşmesi için, iç düzenlemesini TC Karayolları Genel Müdürlüğü, okul tuvaletini MKE Pil Fabrikası, okul bahçesini DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenerek geçici bina eğitim ve öğrenime başlanacak hale getirilmiştir.

Ulu önder Atatürk'ün doğumunu 100. yılı münasebeti ile tadilat yapılan geçici bina, �100. Yıl İlkokulu� adını alarak 29 Ekim 1981 tarihinde şimdiki yerine taşınmıştır. Planlı okul binamız ise kademeli olarak yapılmıştır. 1984 yılında 2 derslik, 1986 yılında 1 derslik ve 1987 yılında 6 derslik yapılmıştır.

1988 yılı Temmuz ayında gecekondudan oluşan derslikler yıkılmış, 1988Ağustos ayında ek derslik inşaatı başlamıştır. 1998-1999 öğretim yılında 7 sınıf öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte, Erenköy İlköğretim Okulu'nda eğitim ve öğretimini sürdürmüştür. Ek derslik inşaatı Ekim 1999 yılında tamamlanmış, ve 25 Ekim 1999tarihinde bina teslim alınarak normal öğrenime geçilmiştir.

Yeni binada 20 derslik, 2 atölye, 1 laboratuar, yönetim odaları, kütüphane, öğretmenler odası, okul kooperatifi bulunmaktadır. Eski binada bulunan bir derslik tuvalete dönüştürülmüştür.

1999-2000 öğretim yılında okulumuzda Ana Sınıfı eğitim ve öğretime başlamıştır.

:: MİSYONUMUZ

100. Yıl İlköğretim Okulu olarak T.C. Anayasası ve ilköğretim kurumları yönetmeliğinde belirtilen ilke ve amaçlar çerçevesinde;

Öğrencilerimize, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsetmeyi; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na ve demokrasinin ilkelerine, insan hakları, çocuk hakları ve uluslar arası sözleşmelere uygun olarak haklarını kullanmayı, başkalarının haklarına saygı duymayı, görevini yapma ve sorumluluk yüklenebilen birey olma bilincini kazandırmayı,

Öğrencilerimizin, millî ve evrensel kültür değerlerini tanımalarını, benimsemelerini, geliştirmelerini bu değerlere saygı duymalarını sağlamayı,

Öğrencilerimizi, kendilerine, ailelerine, topluma ve çevreye olumlu katkılar yapan, kendisi, ailesi ve çevresi ile barışık, başkalarıyla iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışan, hoşgörülü ve paylaşmayı bilen, dürüst, erdemli, iyi ve mutlu yurttaşlar olarak yetiştirmeyi,

Öğrencilerimizi derslerde uygulanacak öğretim yöntem ve teknikleriyle sosyal, kültürel ve eğitsel etkinliklerle kendilerini geliştirmelerine ve gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı,

Öğrencilerimizin becerilerini ve zihinsel çalışmalarını birleştirerek çok yönlü gelişmelerini sağlamayı,

Öğrencilerimizin ilgi alanlarının, yeteneklerinin ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkmasını sağlamayı, bunları geliştirmeyi ve meslekleri tanıtarak seçecekleri mesleğe uygun okul ve kurumlara yöneltmeyi, onları hayata ve üst öğrenime hazırlamayı amaçlamaktayız.

VİZYONUMUZ

100. Yıl İlköğretim Okulu nitelikten ödün vermeksizin ilköğretim eğitiminin her basamağında öğrencilerimizin en iyi şekilde, kültürün, toplumun ve çağdaş dünyanın gerektirdiği özelliklere sahip bireyler olarak yetişmelerini sağlayacaktır.

Tüm bu amaçlar gerçekleştirilirken işbirliğini özendiren, öğrencilerin kendilerini olduğu kadar birbirlerini de etkiledikleri ve geliştirdikleri demokratik ve katılımcı bir eğitim-öğretim ortamı sağlanacaktır.

Gerek bir dünya kenti olan Antalya'mızda, gerek ülkemizde, gerekse yurt dışında yapılacak olan etkinlik, program ve projelerde öğrenci, öğretmen ve veli ile birlikte öncü kurumlardan biri olacaktır.

100.yıl İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; 100.yıl İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, 100.yıl İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, 100.yıl İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, 100.yıl İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: 100.YIL İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ÇAMLIBEL MAH.AHMET VEFİK PAŞA CAD.4908 SOK.NO
    19/ANTALYA

Telefon Numarası: 2423325636

Faks Numarası: 2423323707

E-mail Adresi:antalya100io@mynet.com

Web Adresi:100.yıl İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
    Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş