1.Sınıf Türkçe "B Harfi" Metin Çalışması

'Öğretmenlerimizin Bölümü' forumunda DeMSaL tarafından 26 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    1.Sınıf Türkçe "B Harfi" Metin Çalışması konusu 1. Sınıf Metin Çalışması

ab eb ıb ib ob öb ub ba be bı bi bo bö bu
    ebe abi baba bana bale balo Baki beli beni bina boru boyalı kaba soba asabi araba tabela baraka Bora Banu
    Buse Ebru bere abla elbise
    bakla bayat balık bakım bamya bayıldı belki Burak Bestami tembel bardak balon belli bıktım bordo bitki bölme sabun kaban sabırlı bekle bebek berbat battaniye bırak bidon kabul bekar banyo Berna balkon bakkal bayram badem beden berber kablo benek beraber basamak bayan besin biber Beste beyin bisiklet beton biberon bilet biriktir bilek bilye birlikte bomba tabak Baran bodrum burun bulut ayakkabı bayrak kelebek leblebi Buket Berk basketbol banka basit beslenme bando Sibel balta Bilal bıyık Kubilay Bekir tablo

ELBİSE
    Ebru’ya annesi bordo bir elbise dikti. Ama elbisenin beli dar oldu. Boyu da çok uzun oldu. Ebru bu elbiseyi ablasına verdi. Annesi ona yeni elbise dikti. Beyaz, kısa bir elbise dikti. Ebru bale okuluna bu elbise ile başladı.

BAKKAL
    Burak ile Buket birlikte bakkala gittiler. Burak bir kilo biber ile el sabunu aldı. Buket bebek maması ve leblebi aldı. O sırada Buket’in annesi balkondan seslendi. İki tane de ekmek istedi. Buket ekmekleri aldı. Burak ile beraber eve döndüler.

BİSİKLET
    Sibel okulda dersini iyi dinledi. Tembel olmadı. Başarılı oldu. Karnesi çok iyiydi. Babasından bir bisiklet istedi. Sabırlı oldu, bekledi. Babası bisikleti aldı. Sibel, kardeşi ile beraber bisiklete bindi. Binerken çok dikkatli oldu. Bisikletine iyi baktı. Bakımını yaptı. Islak bez ile sildi. Bisikleti hiç bozulmadı.
    BAYRAM
    Bayramda okul binasında toplandık. Elimize bayraklar ve renkli balonlar aldık. Sabırla törenin başlamasını bekledik. Ben şiir okudum. Bir bayan konuşma yaptı. Bora ile Banu birlikte şarkı söyledi. Saat on birde tören bitti. Biz de evin balkonundan bando takımını seyrettik

Bu Sayfayı Paylaş