“Türkiye Okuyor-Mardin Okuyor Kampanyası” devam ediyor

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    “Türkiye Okuyor-Mardin Okuyor Kampanyası” devam ediyor konusu Cumhuriyet İlköğretim Okulunda Konferans
    Türkiye Okuyor-Mardin Okuyor Kampanyası” devam ediyor.Bu kapsamda Mardin’e gelenEğitimci-Yazar Vakkas Karaoğlan, Cumhuriyet İlköğretim Okulunda öğrencilerle söyleşi yaptı. Yaklaşık iki yıl önce başlatılan ve 4 yıl süreyle uygulanmaya konulan, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün himayelerinde başlatılan “Türkiye Okuyor Kampanyası” projesi çerçevesinde Mardin’e gelen Çocuk Edebiyatı yazarlarından Eğitimci Vakkas Karaoğlan “Mardin Okuyor” kampanyası kapsamında Kızıltepe Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerine de konferans verdi.

Türkiye’nin çeşitli illerinde 12 yıldır birçok konferanslar veren ve 2008 yılının başında uygulanmaya başlanan “Mardin Okuyor” kampanyası kapsamında Mardin Valisi Hasan Duruer davetlisi olarak Mardin’e gelen eğitimci Vakkas Karaoğlan, Cumhuriyet İlköğretim öğrencilerine verdiği konferansla ilgili olarak, “Öğrencilere, kitap sevgisi, okumanın doyulmaz hazzını aşılamaya çalışıyorum.” dedi. “Cehaletin önüne geçmek ve aydın bir toplum oluşturmak için mutlaka kitap okumaya önem verilmesinin gerekiyor.” diyen, Eğitimci Karaoğlan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül himayelerinde başlatılan “Türkiye Okuyor Kampanyası” projesi çerçevesinde alt proje olarak “Mardin Okuyor” kampanyası kapsamında öğrencilere konferans vermek üzere beni Mardin’e davet eden Vali Hasan Duruer’e teşekkür ediyorum. 19 Ekim 2009 tarihinden bu yana Mardin Merkezde bulunan 25 Okulun öğrencilerine I. ve II. Kademe olarak ayrı iki oturum şenlinde konferanslar verdim. Öğrencilere hediye ettiğim bazı kitaplardan alıntılar yaparak kitap okumanın önemini, kitabın sevgisini, okumanın doyulmaz hazzını, İnsanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenler biri kitap okumanın olduğunu anlatmaya, aşılamaya çalıştım” dedi.

Eğitimci-Yazar Vakkas Karaoğlan'ı okullarında ağırlamaktan dolayı onur duyduğunu dile getiren Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü A. Vahap GÖKTAŞ, öğrencilerin Sayın Karaoğlan'ı yakından tanıma fırsatı bulduklarını kaydederek, "Öğrencilerimizle buluşan Eğitimci-Yazar Vakkas Karaoğlan, muhakkak öğrencilerimizin zihninde kalıcı etkiler oluşturacaktır. Böylesi etkinlikler, öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmanın yanında yazarlara olan ilgilerini de artırmaktadır. Bu vesileyle, yazar ve aydınlarımızı daha sık öğrencilerimizle buluşturmanın arayışında olacağımızı da belirtmek isterim." dedi.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Salonunda yapılan konferansa öğrenci ve öğretmenler yoğun ilgi gösterdi

kiziltepeajansi

Bu Sayfayı Paylaş