‘Dönüş maçımızdı’

'Spor Haberleri' forumunda Dine tarafından 28 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    ‘Dönüş maçımızdı’ konusu [SIZE=+0][/SIZE]Kayserispor’un en zor deplasmanlardan biri olduğunu söyleyen Beşiktaş Teknik Direktörü Denizli, “Kadroyu gören belki defans ağırlıklı diye düşünenler olabilir ama bu bir kadroyla hücuma dönük oynadık” dedi

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, sezonun en zor deplasmanlarından birini oynadıklarını ve bu galibiyetle lige döndüklerini söyledi.
    Karşılaşmanın siyah-beyazlılar açısından çok önemli olduğunu belirten Mustafa hoca, “
    Kayserispor gibi bir takıma karşı kazanmak ve bu kadar gol pozisyonu üretmek, bazıları için sürpriz olmuştur. Kadroyu gören belki defans ağırlıklı diye düşünenler olabilir ama defans ağırlıklı bir kadroyla hücuma dönük oynadık. Daha da farklı bir galibiyet olabilirdi. Bu maç bu sezon için bizim dönüş maçımızdı. Bu galibiyetin önemi 3-4 hafta sonra görülecektir” dedi.
    Bu 3-4 haftayı mecazi anlamda söylediğini ifade eden Mustafa hoca, bunu ilerleyen haftalar anlamında kullandığını vurguladı.
    Mustafa Denizli,
    Bobo’nun özgüven kaybı yaşayıp yaşamadığı yolundaki soruya da, “Bu tam karşılığı değil. Bobo kendine güvendiği için o koşuları yapıyor, defansın arkasına sarkıyor. Bazı vuruşları kötü ama bazıları da çok iyi. Direkten dönen ve asist yaptığı toplar var” yanıtını verdi.
    Denizli, Necip’in A
    Milli Takım’a davet edilmesine ve sonradan oyuna almasına da şu yorumu yaptı:
    “Fabian çok yorulmuştu. Bu nedenle Necip’i oyuna aldım. Necip’in milli takıma çağırılması çok önemli değil. Kulübede oturup da kendi milli takımlarına çağırılan çok oyuncu var.”

Nicolas’a ve Şili’ye armağan
    Beşiktaş’ın ilk golünü atan, ikinci golün de hazırlayıcısı olan
    Tello, Şili’deki deprem nedeniyle siyah bantla sahaya çıktı. Golünü Nobre’nin hasta oğluna ve Şili’ye armağan eden siyah-beyazlı futbolcu, “Sabah ailemden deprem haberini öğrendim ve çok üzüldüm. Çok şükür ki ailemden hiç kimseye zarar gelmemiş. Maçtan önce aslında çok fazla üzgün değildim ama kafamda olayla ilgili birkaç şey kalmıştı. Sahaya çıkınca her şeyi unuttum. Konsantrasyonumu Beşiktaş’a verdim” dedi.
    Mustafa hoca da Tello ile konuştuktan sonra depremden haberi olduğunu belirterek şunları söyledi: “
    Türkiye’de 7 şiddetindeki depremlerin hasarını bildiğim için 8.8 beni çok ürküttü. Ama psikolojisi tahminimden iyiydi.”

Milliyet

Bu Sayfayı Paylaş