şifa duaları

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda Dine tarafından 19 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    şifa duaları konusu hz.aişe'den(r.anh) rivayet edildigine göre nebi (s.a.v.)kendilerine bir hasta getirildiginde şöyle dua ederlerdi: ''ezhibil-ba'se rabbi'nasi, eşfi ente'ş-safi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sakmen
    ''ey insanların rabbi bu hastalığı gider ona şifa ver zira şifa veren sensin. senin verecegin şifadan başka şifa yoktur öyle bir şifa ver ki hiçbir hastalık bırakmasın.(ebü davut)
    sahabeden osman b. ebü as resülullahın (s.a.v.) yanına gelerek kendisini çok rahatsız eden bir hastalığın oldugunu bildirir. bunun üzerine peygamber efendimiz ''sağ elini vücudunda rahatsız olduğun mahalle koyup yedi defa meshet ve her meshte 'eüzü bi izzetillahi ve kuvvetihi min şerri ma cidü' hissettiğin bu hastalığın şerrinden allah'ın izzetine ve kudretine sığınırım de'' buyurdu. osman b.ebü as devamla der ki ''resülullahın dediğini yaptım ve allah'ın
    izniyle şifa buldum.bundan sonra bu duayı okumalarını herkese tavsiye ettim''(tirmizi).

Şifa Duâsı

Bu Sayfayı Paylaş