Şeker İlköğretim Okulu Konya Ilgın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 16 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Şeker İlköğretim Okulu Konya Ilgın konusu Şeker İlköğretim Okulu Hakkında - Şeker İlköğretim Okulu Tanıtım - Şeker İlköğretim Okulu Resimleri - Şeker İlköğretim Okulu İletişim

Seker İlköğretim Okulu Konya Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Seker İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Seker İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Seker İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Seker İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şeker İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz ilk olarak 1982 yılında Eğitim ve öğretime açılmış ve 1990-1991 öğretim yılına kadar birleştirilmiş sınıflarda eğitim öğretim yapılmıştır. Bu öğretim yılında taşımalı eğitime geçilmesi nedeniyle merkez okul seçilmiş ve çevre köylerden Kale, Zaferiye, Olukpınar, İhsaniye köyleri okulumuza taşınmıştır.
    1991-1992 eğitim öğretim yılında Karaköy köyü öğrencileri de taşıma kapsamına alınmıştır. Ancak 1992 -1993 eğitim öğretim yılında taşıma yönetmeliğine göre öğrenci sayıları çok olduğu için Zaferiye ve Karaköy Köyü öğrencileri adı geçen köylerinde okumak üzere geri dönmüşlerdir.
    1994-1995 öğretim yılında taşıma merkezi okulumuz Şeker İlköğretim Okuluna yakın olan Çömlekçi Köyü velilerle yüz yüze görüşülerek taşıma kapsamına alınmıştır.
    1997-1998 eğitim öğretim yılında ilköğretimin sekiz yıla çıkarılmasıyla daha önce taşınan Kale, Olukpınar, İhsaniye,Çömlekçi köylerinin 6. sınıfı eğitim öğretime almakla beraber , birinci kademesi kendi köylerinde okumak kaydıyla Avdan, Çobankaya , Orhaniye,Düğer, Karaköy , Zaferiye köylerinin ikinci devre öğrencileri de merkez okula taşınmıştır.
    1999-2000 eğitim öğretim yılında Çobankaya Köyü öğrenci velileri ile görüşmeler yapılarak birinci kademe öğrencileri taşıma kapsamına alınmıştır.
    2000-2001 öğretim yılında Orhaniye Köyünde ikinci kademe açıldığı için Orhaniye Köyü öğrencileri kendi köylerinde öğretime devam etmişlerdir.
    2002-2003 öğretim yılında ise Düğer Köyünün birinci kademesi de taşıma kapsamına alınmıştır. Fakat öğrenci sayısın fazla olması nedeniyle 2003-2004 öğretim yılı başında Düğer Köyü birinci kademesi tekrar düğer köyüne gönderilmiştir.
    Sonuç olarak 2004-2005 öğretim yılı itibariyle İhsaniye, Olukpınar, Kale, Çobankaya, Çömlekçi Köylerinin bütün öğrencileri;Düğer,Zaferiye ve Karaköy Köylerinin ikinci kademe öğrencileri okulumuza taşınmaktadır.

Şeker İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: SEKER İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Şeker ilköğretim Okulu Ilgın/Konya
    Telefon Numarası: 3328857258
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:
    722050@meb.k12.tr
    Web Adresi: -

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş