Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlköğretim Okulu Gümüşhacıköy Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlköğretim Okulu Gümüşhacıköy Amasya konusu Amasya daki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlköğretim Okulu Hakkında - Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Gümüşhacıköy İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlköğretim Okulu Bilgileri

Adatepe Mahallesi Atatürk Caddesinde bulunan okulumuzun arsası KOLAYLIOĞLULARI'ndan 1992 yılında uygun bir fiyatla alınarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağışlandı.Okul arsasının alınmasında komisyon olarak Muhtar Mehmet ÖZKOPARAN,Eczacı Muammer CULDUZ,Veysel KEÇECİGİL,Muharrem KOLAYLIOĞLU,Hasan DERİNGÖL ve Ali KOPARAN görev aldı.

Adatepe Mahallesi sakinleri okulun adının Ada tepe veya Atatürk İlköğretim Okulu olmasını önerdiler.Okulumuzun açılacağı zaman ilçemizin yetiştirdiği değerli subaylarımızdan Ahmet ÇITAK'IN Şırnak SİLOPİ de şehit olması dolaysıyla şehidimizin adı verildi.

1996-1997 Eğitim Öğretim yılında eğitime başlayan okulumuzda kurucu olarak Müdür İbrahim BAYRAK,Müdür Yardımcısı Hüseyin KILIÇ,Dernek Başkanı Halil İbrahim SİRKECİOĞLU ve Aile Birliği Başkanı Ahmet ORUÇ görev aldılar.

1997-1998 yılında taşımalı eğitime geçildi.Çevre köylerden 9 köy (Eslemez, Güblüce, Çavuşköy, Doluca, Çiftçioğlu, Karacaören, Kör Ömerler, Yazıyeri, Ayvalı Kışlası) okulumuza taşınmaktadır.

Okul Müdürü İbrahim Bayrak 16.08.2000 tarihinde emekli oldu. Müdür yardımcısı Hüseyin KILIÇ 03.08.2001 tarihine kadar Müdür Vekili olarak görev yaptı.Hamam özü Hamit Kaplan İlköğretim Okulu Müdürü R.Şaban YAVUZ Okul müdürü olarak atandı(03.08.2001).R.Şaban Yavuz 12.12.2003 tarihine kadar görev yaptı. R.Şaban YAVUZ İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak 12.12.2003 tarihinde atandı.Müdür Yardımcısı Hüseyin KILIÇ 01.07.2005 tarihine kadar müdür vekili olarak görev yaptı.

01.07.2005 Tarihinde Gümüş İlköğretim Okulu Müdürü Hasan AKBAŞ müdür olarak atandı.

Ağustos 2008 de Okul Müdürümüz Hasan AKBAŞ emekli olmuş ve yerine okul müdür yardımcımız Hüseyin KILIÇ Okul Müdürü olmuştur.Okul Müdür Yardımcısı olarak de Orhan BÜYÜK görevlendirilmiştir.

2009-2010 Eğitim Öğretim yılı 1.döneminde Müdür Yardımcısı olarak Bekir Atmaca görevlendirilmiştir..8 Şubat 2010 tarihinde okul müdürlüğü görevine Ali Ekber TÜRKOĞLU atanmıştır.

2010-2011 Eğitim Öğretim yılında 1 idareci 11 öğretmen ve 2 hizmetli ile eğitim öğretime devam etmektedir.

[Misyonumuz]

Ulu Önder Atatürk’ün emanet ettiği değerleri korumasını bilen, bağımsızlık bayrağını gelecek nesillere taşıyabilen, kimliği ile gururlanan, milli kültürümüzü geliştirmeyi ülkü edinen, tarih bilincine sahip, azimli ve kararlı gençler yetiştirmektir. Bu noktadan hareketle; sevgi ve saygıyı ön planda tutan, geleceğe güvenle bakan, bilgiye ulaşmasını öğrenen ve öğrendiklerini bir araya getirerek kendine özgü sonuçlar üretebilen, Atatürk ilke ve ınkilapları doğrultusunda yeniliğe açık ve modern toplum hedefini benimseyen ve bunun için ilgi ve yeteneklerini azami ölçüde kullanan bireyler yetiştirmek.

[Vizyonumuz]

Çağdaş eğitimin gerektirdiği anlayış çerçevesinde yeteneklerini geliştirerek bireysel gelişim alanlarında toplum içinde hedeflediği yer ulaşan öğrenciler yetiştiren, öğrencilerini hayata hazırlayan, ana dilini çok iyi kullanabilen, soran, sorgulayan, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek.

Kendinde mevcut yeterlilikleri farketmeyi, başkalarından farklı olduğunu anlamayı ve bu farklılıkla fark yaratmayı, öğrenmeyi, öğrenmenin yöntemlerini kavramayı ve bunların yanında bilgi çağının gerektirdiği bilgi, beceri, değer ve teknolojinin etkin kullanımı sağlanarak; Türkiye'de ve çağdaş ülkelerdeki eşdeğer kurumlarla yarışacak düzeye erişmiş, kaliteli seçkin bir kurum olmak.

Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlköğretim Okulu Amasya Gümüşhacıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ŞEHİT TEĞMEN AHMET ÇITAK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Adatepe Mah. Atatürk Cad. Gümüşhacıköy - Amasya

Telefon Numarası: 3587173258

Faks Numarası: 3587175985

Telefon Numarası: Bilgi Yok

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi :
    Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr