Şehit Sebahattin Karakaplan İlköğretim Okulu Aliağa İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Şehit Sebahattin Karakaplan İlköğretim Okulu Aliağa İzmir konusu Şehit Sebahattin Karakaplan İlköğretim Okulu Hakkında - Şehit Sebahattin Karakaplan İlköğretim Okulu Tanıtım - Şehit Sebahattin Karakaplan İlköğretim Okulu Resimleri - Şehit Sebahattin Karakaplan İlköğretim Okulu İletişim

Şehit Sebahattin Karakaplan İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okul 1988 Eylül Ayında Eğitim ve öğretime başlamış olup, adını 1451-1481 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu’ un başında bulunan Padişah Şehit Sebahattin Karakaplan Sultan Mehmet’ ten almıştır.

Şehit Sebahattin Karakaplan İlköğretim Okulu Aliağa İlçesinin güney yakasında uzanan tepeler üzerinde 1988 yılında ihale edilerek 5700 metrekare alan üzerinde 6 derslik olarak inşa edilmiştir. Bölgenin gelişmesi ile birlikte öğrenci sayılarının artması üzerine 1994 yılında 4 derslik ilave yapılmıştır. Ancak bunlarında yeterli olmaması sonucunda 2002 öğretim yılında ek olarak 12 derslik daha yapılmıştır.

VİZYONUMUZ:
    DÜŞLE, İNAN, HAREKETE GEÇ !

MİSYONUMUZ:
    KATILIMCILIK İLKESİ TEMELİNDE ÖZGÜVENİ GELİŞMİŞ, GİRİŞİMCİLİK RUHU YÜKSEK, ADALET VE EŞİTLİK KAVRAMLARINA BAĞLI, ÇEVRE SORUNLARINA DUYARLI, ÜLKESİNİN VE KENDİSİNİN GELECEĞİNE UMUTLA BAKAN, ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARI IŞIĞINDA TOPLUM İÇİN ÜRETEN BİREYLER YETİŞTİRMEK İÇİN VARIZ.

Okul Bina Bilgileri

Atölyeler ve Laboratuarlar 1 Laboratuar, 1 Bilgi Teknoloji Sınıfı, 1 Kütüphane ve 1 Teknoloji Tasarım Atölyesi
    Spor Salonu Durumu Spor Salonu yoktur

Öğretim Şekli Normal Öğretim
    Öğrenci Sayısı
    Öğretmen Sayısı
    Taşımalı İlköğretim Bilgileri Taşımalı İlköğretim Yok

Şehit Sebahattin Karakaplan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Aliağa
    Okulun Adı : Şehit Sebahattin Karakaplan İlköğretim Okulu
    Okul Adresi : Yeni Mah. 1040. Sokak Örnekkent 35800 Aliağa / İzmir
    Telefon Numaraları : 0 (232) 619 04 43
    Faks Numaraları : 0 (232) 616 04 43
    E-mail Adresi :
    aliagasehitsebahattinkarakaplanilkogretim@hotmail. com
    Okulun Web Adresi: http://okulweb.meb.gov.tr/35/02/960221/index.htm
    Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Okulumuz Aliağa ilçe Merkezindedir
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu, Trenyolu
    Lojman Durumu : Yok