Şehit Polis Halim Çalkan İlköğretim Okulu Merzifon Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 6 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Şehit Polis Halim Çalkan İlköğretim Okulu Merzifon Amasya konusu Şehit Polis Halim Çalkan İlköğretim Okulu Tanıtımı - Şehit Polis Halim Çalkan İlköğretim Okulu Hakkında - Şehit Polis Halim Çalkan İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Merzifon'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Şehit Polis Halim Çalkan İlköğretim Okulu Bilgileri - Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Amasya-Merzifon Yeni Mahalle'de, 1991 yılında, bölgenin yeni yerleşime ve gelişmeye açık olması sebebiyle, muhtar Metin Şahinkaya ve ihtiyar heyeti okul yapımı için Milli Eğitim Müdürlüğü'ne müracaat etmişlerdir. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yapmış olduğu etüt ve girişimlerden sonra 1992 yılında okulun inşaatına başlanmıştır. 1994 yılının Haziran ayında inşaat tamamlanarak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edilmiştir. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün gerekli planlama ve görevlendirmelerinden sonra 8 Ağustos 1994?de eğitim ve öğretime açılmıştır. Okulumuzun açılışında; Vali Kemal Nehrozoğlu, Kaymakam Salih Cineviz, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Eliaçık, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Uysal ve Yeni Mahalle Muhtarı Metin Şahinkaya?nın büyük gayretleri olmuştur.

Okulumuzun kurucu müdürü Kadri Erdede, ilk müdürümüz Zekeriya Çiftçi, ilk atanan öğretmenler; Nadir Akgül, İlhan, Şahin, Yurdagül Kavalalı, Serpil Hançerli, Nursel Erdede, Kadriye Aslan, Neriman Oktay, Rıza Karabağ, Hülya Efe ve Necla Gökçe'dir. Okulumuz, eğitim ve öğretime açıldığı yıl 68 öğrenciye sahip olup, adını 1992 yılında Malatya ilinde teröristlerle girdiği silahlı çatışmada şehit düşen hemşehrimiz Halim Çalkan?dan almaktadır. Bu vesile ile onu minnetle anıyoruz.

MİSYON
    Misyonumuz;
    Çağdaş bir dünya insanı yetiştirmek için en kaliteli eğitimi ve öğretimi sunmaktır.

BİZ;

· Atatürk ilkeleri ışığında;
    · Sevgi ve saygıya,
    · Sorumluluk bilincinin gelişmesine,
    · Doğru, adil ve demokratik davranmaya, hata ve başarıları paylaşmaya,
    · Özgüvene,
    · Bireysel ve Grup disiplinine,
    · Araştırma ve Analitik düşüncenin geliştirilmesine,
    · Eleştiriye açıklığa,
    · Pozitif düşünceye,
    · Yaşam boyu öğrenmeye,
    · Yüksek motivasyona ve ödüllendirmeye,
    · Her tür şiddete karşı barışçıl, insancıl, gerçekçi, girişimci, üretken, yaratıcı, bilimsel düşünen, irdeleyen ve sorgulayan, çağdaş bir dünya insanı yetiştirmeye,
    · Çevre bilincinin geliştirilmesine,
    · Sanat ve sporun ruhsal ve bedensel gelişime katkısına

ve Şehit Polis Halim Çalkan İlköğretim Okulu olmanın haklı gururunu yaşamaya ÖNEM VERİYORUZ.
    Şehit Polis Halim Çalkan İlköğretim Okulu Amasya Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Şehit Polis Halim Çalkan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Şehit Polis Halim Çalkan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Şehit Polis Halim Çalkan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Şehit Polis Halim Çalkan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ŞEHİT POLİS HALİM ÇALKAN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: YENİ MAH. İZZETTİN HOCA SOK. N0: 16 05300 MERZİFON-
    AMASYA

Telefon Numarası: Bilgi Yok

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:
    Şehit Polis Halim Çalkan İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş